Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
В карета на първите си страници „Труд“ и „24 часа“ обръщат внимание на оправдателните присъди по случая с рухването на сграда на столичната улица „Алабин“, което доведе до смъртта на 2 млади жени преди 12 години. След 10 години разследване и смяна на 4-ма прокурори, доказателства за престъпление не се събраха, пише „24 часа“ и изтъква, че до 60 дни ще станат ясни мотивите на съдия Величка Маринкова да оправдае собственика на сградата Георги Кирчев и още трима души, ръководили изпълнението на ремонта й. Като „очевиден пример за правосъдие, което е безсмислено“ определя делото журналистът Анна Заркова в коментар на „Труд“. Заркова и репортажът по темата на вътрешните страници акцентират върху факта, че след толкова време делото приключва едва на първа инстанция.
„Премиерът се ожали, че протестите спирали борбата срещу мафията“ и същевременно „се вбеси от критиките на Брюксел за медиите“ - това са заглавия на „Сега“ за изказванията на Бойко Борисов в Министерския съвет. Вестникът акцентира върху учудването на Борисов за разликата между оценката на управлението, дадена от протестиращите и тази в положителния доклад на Европейската комисия. Същевременно премиерът не е съгласен с констатацията на комисията за "съществено влошаване на медийната среда" у нас, като аргументът е честото му присъствие в карикатурите на Христо Комарницки в „Сега“.
Без по-висок данък за старите коли ще сме „гробище за трошки“, цитира "Монитор" думи на премиера за една от причините за масовите протести в страната.
ГЕРБ срещу Народа е озаглавен коментар за протестите на първата страница на „Земя“. „Данъкът за старите коли не бива да се нарича данък „трошка“, а данък „бедност“, гласи коментарът, който акцентира и върху двоен стандарт в медиите при отразяването на протести в медиите - ако са срещу БСП, те са „спонтанни и справедливи“, а срещу ГЕРБ – „режисирани, политически и платени“.
Опозиционният „Дума“ изтъква, че България е „почерняла“ от жандармерия заради масовите протести, а основен акцент е нахлуването на протестиращите срещу високите цени и повишаващите се данъци в областната управа в Шумен.