Dimensune font
Radioul Național Bulgar © 2024 Toate drepturile rezervate.

Grigor Dimitrov își păstrează poziția 13 în clasamentul ATP

Grigor Dimitrov

Cel mai bun jucător de tenis din Bulgaria, Grigor Dimitrov, și-a păstrat poziția 13 în clasamentul ATP anunțat astăzi. Dimitrov are 2.785 de puncte. Victoria Tomova a urcat o poziție, ajungând pe locul 64.

Grigor Dimitrov va reveni pe teren săptămâna aceasta. El va participa la turneul de tenis pe terenuri hard indoor de la Marsilia, care face parte din seria ATP Tour 250. Dimitrov va porni ca al doilea favorit și se va odihni în primul tur.

Dimitar Kuzmanov (locul 225) va participa la turneul challenger de la Nottingham. Adrian Andreev va participa, de asemenea, la turneul de tenis pe terenuri hard indoor de la Nottingham. El a pierdut opt locuri în clasament și a coborât pe locul 269.

Victoria Tomova a început la turneul WTA de la Cluj-Napoca (România) cu un meci împotriva Camila Osorio (Columbia).

Mai multe din categorie

Nikola Tsolov

Nikola Tsolov cu prima victorie într-o cursă principală de Formula 3

Nikola Tsolov, în vârstă de 17 ani, a obținut a treia sa victorie în Formula 3 și prima într-o cursă principală după ce a triumfat în cursa lungă de pe circuitul Hungaroring din Ungaria. Bulgarul a obținut până acum două succese la sprint, la Monaco..

publicat în 22.07.2024 la 10:00

„Botev Plovdiv” continuă în Europa League după remiza cu Maribor

Câștigătoarea Cupei Bulgariei „Botev” Plovdiv s-a calificat în turul doi preliminar al turneului de fotbal „Europa League” după 2:2 în deplasare la slovenii de la „Maribor”. În primul meci echipa din Plovdiv s-a impus cu 2:1. În minutul 13 Jan Repas a..

publicat în 19.07.2024 la 09:00

Fotbal: Ludogoreț va juca împotriva lui Dinamo Minsk în Liga Campionilor

Ludogoreț a pierdut meciul retur din deplasare, scor 0-1, cu Dinamo Batumi, Georgia, dar s-a calificat în turul doi preliminar al Ligii Campionilor cu scorul de 3-2. Echipa bulgară a câștigat primul meci, în urmă cu o săptămână, în orașul natal Razgrad,..

publicat în 18.07.2024 la 09:30