Dimensune font
Radioul Național Bulgar © 2024 Toate drepturile rezervate.

Fotbal: Ludogoreț va juca împotriva lui Dinamo Minsk în Liga Campionilor

Ludogoreț a pierdut meciul retur din deplasare, scor 0-1, cu Dinamo Batumi, Georgia, dar s-a calificat în turul doi preliminar al Ligii Campionilor cu scorul de 3-2.

Echipa bulgară a câștigat primul meci, în urmă cu o săptămână, în orașul natal Razgrad, cu 3-1 și era considerată favorită pentru meciul retur, dar, cum era de așteptat, a întâmpinat o rezistență dură din partea campioanei Georgiei. Dinamo Batumi a început prin a marca în minutul 3, un alt gol al lor fiind anulat. Portarul lui Ludogoreț, Sergio Padt, a avut mai multe intervenții, dar în ultimele secunde ale meciului fanii dezamăgiți au început să arunce cu obiecte în el. În turul doi, Ludogoreț va juca împotriva campioanei din Belarus, Dinamo Minsk, care a eliminat formația Pyunic din Armenia

Mai multe din categorie

„Botev Plovdiv” continuă în Europa League după remiza cu Maribor

Câștigătoarea Cupei Bulgariei „Botev” Plovdiv s-a calificat în turul doi preliminar al turneului de fotbal „Europa League” după 2:2 în deplasare la slovenii de la „Maribor”. În primul meci echipa din Plovdiv s-a impus cu 2:1. În minutul 13 Jan Repas a..

publicat în 19.07.2024 la 09:00

Triumf pentru gimnastele bulgare în ajunul JO de la Paris 2024

Gimnastele bulgare, care vor reprezenta Bulgaria la Jocurile Olimpice, au cucerit medalii de aur în proba de all-around și în concursul individual, precum și în ansambluri la ultima lor Cupă Mondială înainte de Paris. În orașul românesc Cluj-Napoca,..

publicat în 15.07.2024 la 10:00

Ludogorets și-a început aventura în Liga Campionilor cu o victorie cu 3:1 în fața lui Dinamo Batumi

Ludogorets a învins la Razgrad pe Dinamo Batumi cu 3:1, în primul meci din primul tur al Ligii Campionilor. Golurile campioanei Bulgariei au fost marcate de Bernard Tekpetey, Rick Jonathan și Aslak von Vitri, în timp ce Vladimer Mamuchashvili a înscris..

publicat în 11.07.2024 la 12:00