Бугарски национални радио © 2020 Сва права задржана

Елитни параглајдеристи долазе на такмичење у Бугарској

Фотографија: БГНЕС

Такмичење у параглајдингу које ће се од 30. августа до 1. септембра одржати у граду Сопоту, централна Бугарска, окупило је једне од најбољих параглајдериста у свету. Такмичење се организује по идеји светског рекордера у акробатском параглајдингу Веселина Овчарова. Своје учешће су потврдили пилоти из Бразила, Шпаније, Француске, Велике Британије, Немачке, Русије, Турске и других земаља. Програмом је предвиђено масовно полетање параглајдера са горње станице жичаре изнад Сопота и заједнички ваздушни старт, уследиће такмичарско летење на око 10 км.

Више из ове категориjе

5 медаља за Бугарску на Балканијади у атлетици у Истанбулу

Бугарски атлетичари освојили су 4 сребрне и 1 бронзану медаљу на атлетској Балканијади одржаној у Истанбулу. Сребром су се окитили Милена Миткова у скоку у даљ (6.42 м), Митко Ценов у трци на 1.500 м (3:50.46 мин), Тихомир Иванов у скоку увис и Станислав..

објављено 17.2.20. 10.07

Млада нада Милена Тодорова машта о олимпијској медаљи у биатлону

Њене лепе очи у којима се огледају планинска језера, могле би да буду украс сваког модног подијума. Али је она изабрала биатлонску стазу како би једног дана остварила свој сан да се окити олимпијском медаљом. Милена Тодорова је..

објављено 15.2.20. 09.00
Миглена Селишка (отгоре) ще се бори за медал днес.

Миглена Селишка - европска шампионка у рвању слободним стилом

Миглена Селишка је на првенству у рвању у Риму освојила друго европско злато за Бугарску. У финалу у категорији до 50 кг слободним стилом она је савладала Украјинку Оксану Ливач са 5:3 у бодовима. Биљана Дудова се окитила сребрном медаљом у..