У Софији почиње Међународно такмичење у уметничком клизању

Скоро 280 такмичара из 18 земаља света учествоваће на шестом издању Међународног такмичења у уметничком клизању „Софија Трофи“ које ће се одржати од 26. фебруара до 2. марта у Зимском дворцу у Софији. Клизачки клуб „Денкова-Стависки“ је..

објављено 26.2.21. 07.10
Митко Ценов

Атлетичар Митко Ценов освојио победу у Београду

Митко Ценов је освојио победу у трци на 1.500 метара на Атлетском дворанском митингу у Београду. Ценов, који је протекле суботе постао балкански шампион у овој дисциплини на затвореном у Истанбулу, је победио временом од 3:44.32 минута и тако..

објављено 25.2.21. 10.13
Григор Димитров

Димитров 17. на АТП ранг-листи

Григор Димитров је након успешног перформанса на Аустралијан опену напредовао за четири позиције и сада је на 17. месту на АТП ранг-листи. Бугарски тенисер који је дошао до четвртине финала турнира у Мелбурну има 2.575 бодова, јавља БТА...

објављено 22.2.21. 13.49
Борјана Калејн

12 медаља за бугарске такмичарке на турниру у Москви

Бугарске такмичарке освојиле су 1 златну, 4 сребрне и 7 бронзаних медаља на првом за ову годину турниру из серије Гран при у ритмичкој гимнастици који је одржан у руској престоници. У вежби с чуњевима је злато однела Борјана Калејн, којој су..

објављено 22.2.21. 10.53

Олимпијски зимски фестивал окупља талентоване младе Бугаре

Две планине биће домаћини Олимпијског зимског омладинског фестивала који по традицији отвара пут младим талентима Бугарске у зимским спортовима. У петак и суботу (19. и 20. фебруара) такмичења ће се одржати на планини Осогово, западна Бугарска, а у..

објављено 18.2.21. 06.45
Димитар Кузманов

Још једна победа за Димитра Кузманова у ЈАР

Други рекет Бугарске Димитар Кузманов се пласирао у четвртфинале тениског турнира у јужноафричком Почефстрому са наградним фондом 52. 080 долара. 27-годишњи Бугарин из Пловдива је победио Тристана Ламазина из Француске са 7:5, 7:6(5) након нешто..

објављено 17.2.21. 16.06

Димитров због повреде испао у четвртфиналу Мелбурна

21. тенисер света Григор Димитров испао је у четвртини финала Аустралијан опена због повреде. Бугарски тенисер изгубио је од Руса Аслана Карацева са 6:2, 4:6, 1:6, 2:6 на Род Лејвер арени у Мелбурну. У последња два сета су Бугарина мучила леђа. Скоро без..

објављено 16.2.21. 09.55
Рајко Петров

Рајко Петров припремио наше прве олимпијске шампионе у рвању

Данас се навршава 10 година од смрти проф. Рајка Петрова (1930-2011) – једне од највећих фигура у историји бугарског рвања. 15 година Петров је био тренер рвачке репрезентације Бугарске и припремио је наше прве олимпијске и светске шампионе у овом..

објављено 16.2.21. 07.25
Росица Денчева

Деница Денчева ће тренирати на Надаловој академији

Бугарка Росица Денчева ће провести две недеље на Надаловој академији у Шпанији. Она је међу талентованом децом у Европи којој је стигла престижна позивница са академије Рафаела Надала. Росица је у 2020. години заузела треће место на..

објављено 15.2.21. 14.35

Григор Димитров игра у четвртини финала Аустралија опена

Григор Димитров се пласирао у четвртину финала Отвореног првенства Аустралије у тенису након што је савладао Аустријца Доминика Тима са 6:4, 6:4, 6:0.  Следећи меч Димитров игра против Руса Аслана Карацева.