Григор Димитров

Димитров у четвртфиналу турнира у Риму

Најбољи бугарски тенисер изборио је пласман у четвртину финала турнира из Мастерс 1000 серије у Риму. На црвеној подлози је 15. носилац преокретом победио представника домаћина Јаника Синера. Димитров је Синера савладао резултатом 4:6, 6:4, 6:4 и..

објављено 18.9.20. 15.45
Теодор и Валентин Цветкови

Теодор и Валентин Цветкови организовали маратон у хуманитарне сврхе

Од 14. до 20.септембра браћа Теодор и Валентин Цветкови организују маратон у добротворне сврхе. За седам дана Теодор планира да преплива 280 км, а Валентин ће претрчати 280 км. За место одржавања спортског догађаја изабрали су језеро у шумском парку..

објављено 18.9.20. 14.09
Венелин Георгијев

5 медаља за Бугарску на Балканијади

Укупно 5 медаља освојили су бугарски атлетичари на Балканском првенству за јуниоре у Истанбулу, преноси bgathletic.com.  Венелин Георгијев постао је балкански шампион у трци на 200 м које је претрчао у времену 21,29 секунди. Сребром су се окитили..

објављено 14.9.20. 14.20

Пиронкова поново на светској ранг-листи, Димитров 22.

Бугарска тенисерка Цветана Пиронкова се вратила на светску ранг-листу након оствареног успеха на US Open-у. Григор Димитров је назадовао за три места на последњој АТР листи. Пиронкова је на недељној WTA листи поново на 156. позицији са 430..

објављено 14.9.20. 10.22

220 атлетичара из 10 земаља на маратону у Ћустендилу

220 атлетичара из 10 земаља света учествовало је данас, 13. септембра, на првом издању маратонске трке у Ћустендилу. Победник трке с наградним фондом 10.000 евра је Украјинац Артјом Казбан који је трасу дугу 42,195 км истрчао за 2 сата и 28 минута...

ажурирано 13.9.20. 12.43
Цветана Пиронкова

Пиронкова: Увек веруј у себе

Цветана Пиронкова испала је из четвртине финала на Отвореном првенству у тенису САД након што ју је после преокрета са 2:1 у сетовима победила Серена Вилијамс, добитница 23 Грен Слем титуле. На конференцији за штампу после меча Пиронкова није..

објављено 10.9.20. 09.50

Цветана Пиронкова игра у четвртфиналу US Open-а

Бугарска тенисерка Цветана Пиронкова је забележила четврту узастопну победу након повратка на тениски терен после 3-годишње паузе и први пут ће играти у четвртфиналу US Open-а. Синоћ је Бугарка победила Ализе Корне из Француске са 6:4,..

објављено 8.9.20. 10.26

Пиронкова наставља поход ка титули

Бугарска тенисерка Цветана Пиронкова пласирала се у осмину финала Отвореног првенства САД у Њујорку након што је у трећем колу елиминисала Дону Векић из Хрватске резултатом 6:4, 6:1. Следећи противник Пиронковој биће Францускиња Ализе Корне...

објављено 6.9.20. 11.17

Бугарска промашила победу против Ирске

Фудбалска селекција Бугарске почела је нерешеним резултатом 1:1 против репрезентације Ирске у четвртој групи Лиге В Уефа Лиге нација. Домаћини су у Софији повели у 56. минуту, али су гости у последњем 93. минуту продужетка изједначили. За три дана ће..

објављено 4.9.20. 12.05

Пиронкова у трећем колу турнира у Њујорку

Цветана Пиронкова је изборила пласман у треће коло Отвореног првенства САД у тенису. Бугарска тенисерка за коју је ово први турнир после паузе од три године, савладала је 10. носиоца Гарбине Мугурузу из Шпаније резултатом 7:5, 6:3 у мечу који је трајао..