Светске шампионке из мажоретске групе „Мистерија“

Ако један једини човек дотакне твоју душу, у теби ће се распламсати пламен који ће од сањара направити творца. Управо се то догодило са двадесет девојака у њиховом родном Пазарџику када је у њихов живот ушла тренер Вергинија Нешева. Тада се у малим..

Бугарска и даље 59. на ранг-листи ФИФЕ

У јануару на ранг-листи ФИФЕ није било битних промена. Бугарска и у фебруару остаје на 59. месту на којем је била и у децембру прошле године са истим бодовима – 1.381. Испред Бугарске је Финска са 1.386 бодова. На 59. месту је и Буркина Фасо такође..

објављено 20.2.20. 12.32

5 медаља за Бугарску на Балканијади у атлетици у Истанбулу

Бугарски атлетичари освојили су 4 сребрне и 1 бронзану медаљу на атлетској Балканијади одржаној у Истанбулу. Сребром су се окитили Милена Миткова у скоку у даљ (6.42 м), Митко Ценов у трци на 1.500 м (3:50.46 мин), Тихомир Иванов у скоку увис и Станислав..

објављено 17.2.20. 10.07

Млада нада Милена Тодорова машта о олимпијској медаљи у биатлону

Њене лепе очи у којима се огледају планинска језера, могле би да буду украс сваког модног подијума. Али је она изабрала биатлонску стазу како би једног дана остварила свој сан да се окити олимпијском медаљом. Милена Тодорова је..

објављено 15.2.20. 09.00
Миглена Селишка (отгоре) ще се бори за медал днес.

Миглена Селишка - европска шампионка у рвању слободним стилом

Миглена Селишка је на првенству у рвању у Риму освојила друго европско злато за Бугарску. У финалу у категорији до 50 кг слободним стилом она је савладала Украјинку Оксану Ливач са 5:3 у бодовима. Биљана Дудова се окитила сребрном медаљом у..

објављено 14.2.20. 09.41

Данијел Александров освојио сребро на ЕП у рвању

Данијел Александров освојио је сребрну медаљу на Европском првенству у рвању у италијанској престоници Риму. Бугарски такмичар изгубио је у финалу у категорији до 82 кг грчко-римским стилом од добитника сребрне медаље на последњем Светском првенству..

објављено 13.2.20. 14.48
Едмонд Назарјан освојио злато на Европском првенству у рвању

„Волим када постајем шампион. То ми је у крви. Наследио сам га од оца!“ То су биле прве речи за БНР 18-годишњег Едмона Назарјана који је у Риму освојио злато у категорији до 55 килограма на свом првом наступу на европском првенству у рвању у мушкој..

објављено 12.2.20. 09.50

66-годишњи Љубомир Палакарчев је у 21 дан прешао снежно било Старе планине

66-годишњи Љубомир Палакарчев је у тешким зимским условима прешао најдужу туристичку руту у Бугарској Ком – Емине. Рута почиње од границе са Србијом и завршава се на рту Емине на обали Црног мора, пролазећи дуж била Старе планине. Палакрачев је прешао..

објављено 10.2.20. 13.05

Бугарски атлетичари освојили три медаље на Балканијади

Три медаље су освојили бугарски атлетичари на јуниорској Балканијади која се одржала у Истанбулу. Александра Начева је заузела друго место у троскоку са даљином од 13,10 м. Добромир Николов је добио сребрну медаљу на 60 м препоне са 8,09 сек. Веселин..

објављено 10.2.20. 10.38

Мачеваоци из 39 држава такмичи ће се на турниру „Аспарухов мач“

8. и 9. фебруара 210 мачевалаца из 39 држава такмичи ће се у Пловдиву за награде турнира „Аспарухов мач“ који се бодује за Светски куп у сабљи до 20 година /за мушкарце и жене/. Организатори такмичења су Бугарска мачевалачка федерација, Министарство..