Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

ВМРО: Професионалним спортистима треба дозволити тренинге

Фотографија: Радио ВИДИН

Време је да се спортистима који се професионално баве спортом дозволе тренинзи како би се припремили и постигли велике резултате, написала је на свом налогу на Фејсбуку народна посланица ВМРО Марија Цветкова. По њој, за сада је довољно да спортске дворане буду отворене, према утврђеном распореду, само за тренинге професионалних спортиста, а број такмичара и тренера да буде усклађен са прописаним мерама заштите. „Прво да се дозволе индивидуални тренинзи на отвореном, а потом да се размисли и о организацији спортског процеса код колективних спортова и оних који се играју у дворани,“ позвала је Цветкова.

Више из ове категориjе

„Ботев Пловдив“ као домаћин савладао трофејни „Марибор“

ФК „Ботев Пловдив“ је на свом терену савладао „Марибор“ резултатом 2:1 у утакмици првог кола квалификација Лиге Европе. Први гол за домаћине је у 9. минуту дао Антони Уџа, а Пијус Ширвис је, после грешке голмана, у 19. минуту изједначио. После..

објављено 12.7.24. 09.03

Пловдив домаћин два светска прванства у кајаку и кануу

Веслачки канал у Пловдиву домаћин је два Светска првенства у кајаку и кануу, саопштили су организатори. На првом шампионату од 12. до 14. јула учествоваће више од 300 ветерана из 37 земаља, а недељу дана касније, од 17. до 21. јула, одржаће се Светско..

објављено 12.7.24. 07.10

"Лудогорец" је у Лиги шампиона учешће почео победом

У Разграду је "Лудогорец" савладао "Динамо Батуми" са 3:1 у првом мечу првог кола Лиге шампиона. Стрелци за бугарског шампиона били су Бернард Текпетеј, Рик Џонатан и Аслак фон Витри, а погодак за госте постигао је Владимер Мамучашвили. И..