Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Такмичење у екстремним спортовима на Пирину

Фотографија: Сдружение Маратон

Спортисти који се такмиче у планинском трчању и бициклизму седми пут заредом ће се такмичити на PirinRun 2020. Старт је 21. јуна у Банском код почетне станице гондоле, а крај је на врху Вихрен за тркаче и код планинарског дома „Вихрен“ за бициклисте.

Припремљене су три трасе у три дисциплине: такмичење у планинском трчању – 13 км, такмичење у планинском бициклизму – 26 км и Планински дуатлон (вожња бицикла и трчање) – 13 км.

У такмичењу могу учествовати ветерани између 40 и 70 година старости, наводе организатори из Удружења „Маратон“.

Више из ове категориjе

Григор Димитров

Григор Димитров постигао другу победу заредом на Ролан Гаросу

Најбољи бугарски тенисер Григор Димитров савладао је Мађара Фабијана Марожана са 6:0, 6:3, 6:4 у сетовима у другом колу Ролан Гароса. Димитров је све време доминирао над својим противником и успео да направи седам асова и оствари два пута више успешних..

објављено 30.5.24. 16.10

Григор Димитров мечом против Александра Ковачевића почиње учешће на Ролан Гаросу

Григор Димитров ће се у свом првом мечу на Ролан Гаросу суочити са Американцем српског порекла Александром Ковачевићем. Бугарски тенисер је 10. носилац у жребу другог овогодишњег грен слем турнира, који почиње данас у Паризу. Ако буде успешан, могао би..

објављено 26.5.24. 08.50
Дара Малинова (лево) и Магдалена Валкова

Јуниорке освојиле прве медаље на Европском првенству у ритмичкој гимнастици

Дара Малинова и Магдалена Валкова освојиле су прве медаље за Бугарску на Европском првенству у ритмичкој гимнастици у Будимпешти. Малинова се окитила сребром у категорији јуниорки са 29.600 бодова. Злато је освојила Румунка Амалија Лика са 30.950 поена,..