Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Министар спорта честитао Олимпијски дан и Дан бугарског олимпијца

Красен Кралев
Фотографија: БТА

Министар омладине и спорта Красен Кралев честитао је бугарским спортистима, тренерима и пријатељима спорта Олимпијски дан и Дан бугарског олимпијца. Кралев је подсетио да је Бугарска међу 14 земаља које су учествовале на првим Олимпијским играма у Атини 1896. и захвалио је свим спортистима и тренерима који су кроз историју бранили част наше земље на олимпијским играма. До сада је Бугарска освојила укупно 244 олимпијске медаље, од којих 218 на летњим играма. Бугарски такмичари су на олимпијадама освојили 52 златне медаље, највише златних медаља – 10, однели су на играма у Сеулу 1988. године. Рвање (грчко-римским и слободним стилом) је међу спортовима који су донели највише медаља Бугарској – укупно 69.

Више из ове категориjе

„Ботев Пловдив“ као домаћин савладао трофејни „Марибор“

ФК „Ботев Пловдив“ је на свом терену савладао „Марибор“ резултатом 2:1 у утакмици првог кола квалификација Лиге Европе. Први гол за домаћине је у 9. минуту дао Антони Уџа, а Пијус Ширвис је, после грешке голмана, у 19. минуту изједначио. После..

објављено 12.7.24. 09.03

Пловдив домаћин два светска прванства у кајаку и кануу

Веслачки канал у Пловдиву домаћин је два Светска првенства у кајаку и кануу, саопштили су организатори. На првом шампионату од 12. до 14. јула учествоваће више од 300 ветерана из 37 земаља, а недељу дана касније, од 17. до 21. јула, одржаће се Светско..

објављено 12.7.24. 07.10

"Лудогорец" је у Лиги шампиона учешће почео победом

У Разграду је "Лудогорец" савладао "Динамо Батуми" са 3:1 у првом мечу првог кола Лиге шампиона. Стрелци за бугарског шампиона били су Бернард Текпетеј, Рик Џонатан и Аслак фон Витри, а погодак за госте постигао је Владимер Мамучашвили. И..