Бугарски национални радио © 2020 Сва права задржана

100-километарски обилазак Витоше одржаће се овог викенда

Фотографија: БГНЕС

Овог викенда (25-26. јула) одржаће се 37. издање 100-километарског обиласка Витоше. Догађај, познат још и као „Витоша 100“ део је иницијативе „Софија – европска престоница спорта“. За учешће се пријавило преко 2100 људи, од којих 500 је тркача, а остали су бициклисти. Старт за бициклисте је 25. јула у 06:00 часова и очекује се да први финиширају за око 4 сата. Старт за тркаче је такође у суботу, али у 23:59 часова. Очекује се да први финиширају око 08:00 часова.

Више из ове категориjе

Григор Димитров

Димитров у четвртфиналу турнира у Риму

Најбољи бугарски тенисер изборио је пласман у четвртину финала турнира из Мастерс 1000 серије у Риму. На црвеној подлози је 15. носилац преокретом победио представника домаћина Јаника Синера. Димитров је Синера савладао резултатом 4:6, 6:4, 6:4 и..

објављено 18.9.20. 15.45
Теодор и Валентин Цветкови

Теодор и Валентин Цветкови организовали маратон у хуманитарне сврхе

Од 14. до 20.септембра браћа Теодор и Валентин Цветкови организују маратон у добротворне сврхе. За седам дана Теодор планира да преплива 280 км, а Валентин ће претрчати 280 км. За место одржавања спортског догађаја изабрали су језеро у шумском парку..

објављено 18.9.20. 14.09
Венелин Георгијев

5 медаља за Бугарску на Балканијади

Укупно 5 медаља освојили су бугарски атлетичари на Балканском првенству за јуниоре у Истанбулу, преноси bgathletic.com.  Венелин Георгијев постао је балкански шампион у трци на 200 м које је претрчао у времену 21,29 секунди. Сребром су се окитили..