Бугарски национални радио © 2020 Сва права задржана

Дипломате учествовале у 100-километарском маратону на Витоши

Фотографија: Facebook /Витоша 100км

Преко 580 тркача окупило се на 37. издању 100-километарског маратона на планини Витоша крај Софије, пренео је bgathletic.com. Међу учесницима су били представници 22 земље, укључујући службенике многих амбасада код нас. Киша је додатно отежала ионако изазован терен. Победник трке је Ивајло Атанасов који је забележио резултат 8.18:20 сати, фалило му само 6 минута да обори рекорд на тој траси. Код жена је прво место освојила Марија Николова с резултатом 9.17:32, чиме је за 20 минута побољшала лични рекорд.

Више из ове категориjе

Григор Димитров

Димитров у четвртфиналу турнира у Риму

Најбољи бугарски тенисер изборио је пласман у четвртину финала турнира из Мастерс 1000 серије у Риму. На црвеној подлози је 15. носилац преокретом победио представника домаћина Јаника Синера. Димитров је Синера савладао резултатом 4:6, 6:4, 6:4 и..

објављено 18.9.20. 15.45
Теодор и Валентин Цветкови

Теодор и Валентин Цветкови организовали маратон у хуманитарне сврхе

Од 14. до 20.септембра браћа Теодор и Валентин Цветкови организују маратон у добротворне сврхе. За седам дана Теодор планира да преплива 280 км, а Валентин ће претрчати 280 км. За место одржавања спортског догађаја изабрали су језеро у шумском парку..

објављено 18.9.20. 14.09
Венелин Георгијев

5 медаља за Бугарску на Балканијади

Укупно 5 медаља освојили су бугарски атлетичари на Балканском првенству за јуниоре у Истанбулу, преноси bgathletic.com.  Венелин Георгијев постао је балкански шампион у трци на 200 м које је претрчао у времену 21,29 секунди. Сребром су се окитили..