Бугарски национални радио © 2021 Сва права задржана

ФК Локомотива - Пловдив освојио Суперкуп Бугарске

Фотографија: БТА

ФК Локомотива - Пловдив победио је као гост фудбалског шампиона Бугарске Лудогорец. Утакмицом за Суперкуп Бугарске, која се одржала на стадиону тима из Разграда, отворено је ново фудбалско првенство за сезону 2020/2021. Домаћини су имали кадровске проблеме и гости су још у првом полувремену добили предност. У 64. минуту тим Лудогореца остао је са 10 играча на терену, након што је играч домаћина добио црвени картон због ударања противниковог нападача без лопте. У 89. минуту је капитен тима из Пловдива Димитар Илијев дао победнички гол. За Локомотиву - Пловдив ово је други трофеј Суперкупа после 2004, када је против Литекса победио са истим резултатом - 1:0.

Више из ове категориjе

Бугарин делегат на Светском првенству у рукомету за мушкарце

Председник Националног судијског колегијума Бугарске рукометне федерације Михаил Башев је делегат Међународне рукометне федерације (IHF) на Светском првенству у рукомету за мушкарце које се игра од 13. до 31. јануара у Египту, јавља БТА. Иза њега су..

објављено 16.1.21. 07.25
Цветана Пиронкова

Пиронкова прошла квалификације за Отворено првенство Аустралије

Најбоља бугарска тенисерка Цветана Пиронкова прошла је квалификације за Отворено првенство Аустралије које се због пандемије коронавируса игра у Дубаију. Бугарка је савладала Рускињу Маргариту Гаспарјан са 6:3, 7:5 и обезбедила место на првом за..

објављено 13.1.21. 11.14
Тервел Пулев

Тервел Пулев против Викапите Мерора

Бугарски боксер у полутешкој категорији Тервел Пулев најавио је повратак у ринг мечом против Викапите Мерора из Намибије. Меч који ће трајати 10 рунди играће се 29. јануара у Танзанији. 35-годишњи Мероро има 29 победа и 9 пораза у 38 професионалних..