Хокејаш Александар Георгијев потписао с Њујорк Рејнџерсима

Александар Георгијев
Фотографија: БТА

Александар Георгијев потписао је уговор на две године са Њујорк Рејнџерсима, хокејашким тимом и чланом Националне хокејашке лиге, јавља Асошејтед прес, пренела је БТА.

Голман који је једини хокејаш бугарског порекла у историји НХЛ годишње ће зарађивати 2,425 млн америчких долара.

24-годишњи Георгијев имао је статус ограниченог слободног агента. Очекује се да ће следеће сезоне Георгијев заменити голмана Рејнџерса Руса Игора Шестјоркина.

Последње сезоне је бугарски хокејаш одиграо 31 сусрет, уз просек од 3 гола по мечу, а спречио је преко 91% голова.

Више из ове категориjе

Председник наградио бугарске одбојкашице – европске шампионке из Брисела

Председник Румен Радев уричио је женској одбојкашкој репрезентацији Бугарске до 18 година Почасну плакету за изузетне заслуге и допринос развоју бугарског спорта и освајање првог места на Европском првенству у одбојци за жене до 18 година...

објављено 17.7.24. 11.53
Јоана Георгијева

После укидања казне, Јоана Георгијева ће представљати Бугарску на ОИ у Паризу

Суд за спортску арбитражу у Лозани (CAS) поништио је бугарској кајакашици Јоани Георгијевој казну. Подсетимо да је Георгијева била привремено суспендована од почетка јуна о.г. због кршења антидопинг правила јер није била доступна за тестирање у децембру..

објављено 16.7.24. 16.48

„Ботев Пловдив“ као домаћин савладао трофејни „Марибор“

ФК „Ботев Пловдив“ је на свом терену савладао „Марибор“ резултатом 2:1 у утакмици првог кола квалификација Лиге Европе. Први гол за домаћине је у 9. минуту дао Антони Уџа, а Пијус Ширвис је, после грешке голмана, у 19. минуту изједначио. После..