Бугарски национални радио © 2021 Сва права задржана

Још једно злато у Москви

Стилијан Гроздев

Бугарска је освојила трећу златну медаљу на Европском првенству у дизању тегова за мушкарце и жене које се одржава у Москви. У категорији до 61 кг Стилијан Гроздев освојио је злато након што је подигао 296 кг.

Стилијан Гроздев је из изузетно продуктивне у последње време русенске школе дизања тегова са тренерима Крстином и Радославом Атанасовим, јавља БГНЕС.

Више из ове категориjе

Линда Зечири

Незадовољавајући наступ бугарских спортиста у Токију

Стрељаштво: Селин Али је данас освојила 16. место у дисциплини трап. Сутра ће она учествовати у остале две серије квалификација. У финале иде 6 такмичарки са најбољим резултатом. Бадминтон: Линда Зечири је изгубила још један..

ажурирано 28.7.21. 16.47
Љубомир Епитропов

Љубомир Епитропов у полуфиналу на 200 м прсно

Бугарски пливач Љубомир Епитропов пласирао се у полуфинале на 200 м прсно на Олимпијским играма у Токију и оборио државни рекорд. Епитропов је деоницу од 200 м испливао за 2:09.68 и по први пут је пао испод 2:10 минута и побољшао свој најбољи..

објављено 27.7.21. 14.46
Данијел Асенов (лево)

Данијел Асенов има амбиције за злато у Токију

Данијел Асенов изборио је пласман у осмину финала турнира у боксу на Олимпијским играма у Токију. 24-годишњи боксер остварио је убедљиву победу у свом првом мечу у категорији до 52 кг. Асенов је са 5:0 победио Румуна Козмина Гирлеануа. „Очекивао..