Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

У Софији се одржава 6-дневна трка

Фотографија: bg.srichinmoyraces.org

Од 21. до 27. маја ће Софија по први пут бити домаћин шестодневне трке која ће означити почетак нове генерације вишедневних такмичења на Балкану. Траса је дуга 750 м а налази се у парку „Св. Св. Петар и Павле“ у Софији. Такмичари су из Аустрије, Словачке, Бугарске и Италије.

Прва шестодневна трка организована је 1870. године. Носилац светског рекорда је Јанис Курос који је истрчао 1.036 км, а националног рекорда – Ради Милев са 710 км.

Више из ове категориjе

Јоана Георгијева

После укидања казне, Јоана Георгијева ће представљати Бугарску на ОИ у Паризу

Суд за спортску арбитражу у Лозани (CAS) поништио је бугарској кајакашици Јоани Георгијевој казну. Подсетимо да је Георгијева била привремено суспендована од почетка јуна о.г. због кршења антидопинг правила јер није била доступна за тестирање у децембру..

објављено 16.7.24. 16.48

„Ботев Пловдив“ као домаћин савладао трофејни „Марибор“

ФК „Ботев Пловдив“ је на свом терену савладао „Марибор“ резултатом 2:1 у утакмици првог кола квалификација Лиге Европе. Први гол за домаћине је у 9. минуту дао Антони Уџа, а Пијус Ширвис је, после грешке голмана, у 19. минуту изједначио. После..

објављено 12.7.24. 09.03

Пловдив домаћин два светска прванства у кајаку и кануу

Веслачки канал у Пловдиву домаћин је два Светска првенства у кајаку и кануу, саопштили су организатори. На првом шампионату од 12. до 14. јула учествоваће више од 300 ветерана из 37 земаља, а недељу дана касније, од 17. до 21. јула, одржаће се Светско..