Бугарски национални радио © 2021 Сва права задржана

Злато за Бугарску на Светском првенству у дизању тегова

Христо Христов
Фотографија: БГНЕС

На Светском првенству у дизању тегова за младе до 20 година у Ташкенту, Узбекистан, Бугарин Христо Христов /до 109 кг/ је освојио златну медаљу. Он је са 403 кг победио у двобоју, победник је и у избачају (216), док му је у трзају (187 кг) припало сребро.

Више из ове категориjе

Данијел Асенов (лево)

Данијел Асенов има амбиције за злато у Токију

Данијел Асенов изборио је пласман у осмину финала турнира у боксу на Олимпијским играма у Токију. 24-годишњи боксер остварио је убедљиву победу у свом првом мечу у категорији до 52 кг. Асенов је са 5:0 победио Румуна Козмина Гирлеануа. „Очекивао..