Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

ОИ у Токију: Злато за Бугарску и у ритмичкој гимнастици

Фотографија: ЕПА/БГНЕС

Репрезентација Бугарске у ритмичкој гимнастици у саставу Симона Дјанкова, Стефани Кирјакова, Мадлен Радуканова, Лаура Тратс и Ерика Зафирова је победила у вишебоју и освојила трећу златну медаљу за нашу земљу на Олимпијским играма у Токију.

У финалу су Бугарске ритмичарке биле сјајне, чак су свој резултат са наступа у квалификацијама побољшале за 0,300 бодова. Са укупно 92.100 бодова оне су за собом оставиле репрезентације Руског олимпијског комитета (90.700) и Италије (87.700).

Ово је прва олимпијска титула за Бугарску у ритмичкој гимнастици!

Тако Бугарска завршава своје учешће на Олимпијским играма у Токију са 6 медаља - 3 златне, 1 сребрну и 2 бронзане медаље.

Више из ове категориjе

Бугарску ће на Играма у Паризу представљати 46 спортиста

У саставу бугарске делегације на Олимпијским играма у Паризу, које почињу 26. јула, биће укупно 46 такмичара, саопштио је Бугарски олимпијски комитет. На церемонији отварња Олимпијских игара, заставу наше делегације ће носити боксерка Станимира Петрова..

објављено 22.7.24. 11.53

Бугарску ће на Европским играма трансплантираних особа представљати 11 спортиста

Данас у Лисабону почиње Европско првенство трансплантираних и дијализираних особа. До 28. јула ће представници 28 земаља „славити“ победу живота над смрћу, јер једно „да“ можете да спасе осам људских живота. Трансплантирани учесници из целе..

објављено 21.7.24. 10.25

BALKAN RUN 2024 – маратон до највишег врха Старе планине

Планинска трка BALKAN RUN 2024. до врха Ботев на Старој планини и назад одржаће се ове недеље, 21. јула 2024. године, рутом дужине 41 километар са стартом/циљем у Карлову. Траса има укупну позитивну надморску висину од D+3280 м у самом срцу Националног..