Бугарски национални радио © 2022 Сва права задржана

Биљана Дудова светски шампион у рвању

Биљана Дудова
Фотографија: БГНЕС

Биљана Дудова је постала светски шампион у рвању у категорији до 59 кг. У финалном мечу на Светском првенству у Ослу 24-годишња Бугарка је са 6:4 савладала Акије Ханај из Јапана.

Дудовој је ово прва светска титула. До сада је у својој каријери она 4 пута била европски шампион, а на Светском првенству 2018. освојила је сребро.

Више из ове категориjе

Михаела Цонева

Цонева и Михајлова у четвртфиналу тениског турнира у Анталији

Бугарске тенисерке Михаела Цонева и Габријела Михајлова избориле су пласман у четвртину финала у синглу на ITF турниру на шљаци у Анталији, Турска, с наградним фондом 15.000 америчких долара. Цонева је савладала земљакињу, трећег носиоца Јулију..

објављено 21.1.22. 14.25

Бугарску ће у Пекингу представљати 16 спортиста

Бугарску ће на 24. издању Зимских олимпијских игара које ће почети 4. фебруара у Пекингу представљати 16 такмичара у 7 зимских спортова, одлучио је Бугарски олимпијски комитет. Они ће се такмичити у спортовима: алпско скијање, биатлон, скијашко трчање,..

објављено 20.1.22. 14.51
Кирил Десподов

Звезда Лудогореца најбољи фудбалер у 2021.

Кирилу Десподову припало је признање најбољег фудбалера за 2021. годину. Нападач Лудогореца се по други пут у својој каријери окитио овом титулом у конкуренцији Мартина Камбурова (Берое) и Георгија Јомова (ЦСКА-Софија). Десподов је освојио 203 поена у..