Бугарски национални радио © 2021 Сва права задржана

Биљана Дудова на челу светске ранг-листе у категорији до 59 кг

Биљана Дудова у Ослу
Фотографија: ЕПА/БГНЕС

Биљана Дудова која је у Ослу постала светски шампион у рвању у категорији до 59 кг је освојила прво место на светској ранг-листи у својој категорији.

Пре свог успеха на Светском првенству у Ослу 24-годишња Бугарка је била на 5. месту.

Биљана Дудова је 4 пута била европски шампион, а на Светском првенству 2018. освојила је сребро.

Више из ове категориjе

Росица Денчева

Млада тенисерка Росица Денчева наставља учешће на турниру „Еди Хер“

Млада бугарска тенисерка Росица Денчева се пласирала у четвртину финала /у синглу и дублу/ турнира "Еди Хер" у Флориди (САД), у старосној групи од 12 до 18 година. Денчева је са 6:4, 6:1 победила Арми Ли из САД. За место у полуфиналу..

објављено 2.12.21. 13.15

Лудогорец се опростио од Лиге Европе

У утакмици 5. кола Лиге Европе фудбалери Црвене звезде су у Београду савладали Лудогорец са 1:0.   Тако је наш тим остао последњи на табели у својој групи са једним бодом што значи да неће наставити даље. У последњем колу Лудогорец дочекује..

објављено 26.11.21. 11.38

Бугарски боксери освојили пет златних медаља

Бугарски боксери вратили су се данас из Приштине где су освојили пет титула на 23. Међународном турниру у боксу „Адем Јашари.“ Пет од укупно шест бугарских такмичара – Јасен Радев, Хавијер Ибанијес, Красимир Џуров, Рами Кијуан и Јордан Морехон, освојили..