Бугарски национални радио © 2021 Сва права задржана

Бугарски дизачи тегова имаће међународног спонзора

Фотографија: архива

Једна од водећих међународних компанија за производњу спортске опреме спонзорисаће репрезентацију Бугарске у дизању тегова. Ово је обелодањено након посете нашој земљи потпредседника дотичне компаније и постигнутог договора са председником Бугарске федерације у дизању тегова Арифом Маџидом.

Спонзор ће се побринути за дрес бугарских дизача тегова, саопштили су из Бугарског олимпијског комитета и додали да ће компанија обезбедити и потребну опрему за Европско првенство у дизању тегова за мушкарце и жене које ће се одржати у Софији у априлу идуће године. Тегови и остала опрема ће по завршетку првенства бити стављени на располагање клубовима за тренинге.

Више из ове категориjе

Росица Денчева

Млада тенисерка Росица Денчева наставља учешће на турниру „Еди Хер“

Млада бугарска тенисерка Росица Денчева се пласирала у четвртину финала /у синглу и дублу/ турнира "Еди Хер" у Флориди (САД), у старосној групи од 12 до 18 година. Денчева је са 6:4, 6:1 победила Арми Ли из САД. За место у полуфиналу..

објављено 2.12.21. 13.15

Лудогорец се опростио од Лиге Европе

У утакмици 5. кола Лиге Европе фудбалери Црвене звезде су у Београду савладали Лудогорец са 1:0.   Тако је наш тим остао последњи на табели у својој групи са једним бодом што значи да неће наставити даље. У последњем колу Лудогорец дочекује..

објављено 26.11.21. 11.38

Бугарски боксери освојили пет златних медаља

Бугарски боксери вратили су се данас из Приштине где су освојили пет титула на 23. Међународном турниру у боксу „Адем Јашари.“ Пет од укупно шест бугарских такмичара – Јасен Радев, Хавијер Ибанијес, Красимир Џуров, Рами Кијуан и Јордан Морехон, освојили..