Подкаст на српском
Бугарски национални радио © 2022 Сва права задржана

Бугарску ће у Пекингу представљати 16 спортиста

Фотографија: Ројтерс

Бугарску ће на 24. издању Зимских олимпијских игара које ће почети 4. фебруара у Пекингу представљати 16 такмичара у 7 зимских спортова, одлучио је Бугарски олимпијски комитет. Они ће се такмичити у спортовима: алпско скијање, биатлон, скијашко трчање, скијашки скокови, сноубординг, уметничко клизање и санке. Највише олимпијаца има биатлон – 8. Бугарску заставу ће носити биатлонисткиња Милена Тодорова и сноубордер Радослав Јанков.

Више из ове категориjе

Елвира Краснобаева

Елвира Краснобаева освојила три медаље на ЕП у ритмичкој гимнастици

Елвира Краснобаева освојила је прво место у вежби са обручем на Европском првенству у ритмичкој гимнастици у Тел Авиву. Бугарска гимнастичарка је одлично извела вежбу и са укупно 31.900 поена освојила европску титулу. Друго место припало је Лиљани..

објављено 17.6.22. 12.10

Иван Иванов на првом месту ранг-листе Европске тениске асоцијације

Иван Иванов је заузео прво место на ранг-листи јуниора до 14 година Европске тениске асоцијације (Tennis Europe). У мају је он победио на два турнира одржана у Бугарској – у Бургасу и Созополу. Иванов тренира у тениском клубу "Супер спорт" -..

објављено 16.6.22. 12.35

Европска бронза за Бугарску у ритмичкој гимнастици

Бугарске јуниорке су добиле бронзану медаљу у укупном пласману на Европском првенству у ритмичкој гимнастици у Тел Авиву (Израел). Елвира Краснобаева и Дара Стојанова су освојиле 116.100 бодова и пласирале се на треће место у конкуренцији 36..