Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Борјана Калејн изабрана за најбољу гимнастичарку Европе за 2021.

Борјана Калејн
Фотографија: Ана Недкова - БФРГ

Бугарска такмичарка у ритмичкој гимнастици Борјана Калејн је изабрана за најбољу гимнастичарку Европе за 2021. годину. С обзиром да је прошла година била олимпијска, у номинације су биле укључене само четири олимпијске дисциплине – женска и мушка спортска гимнастика, ритмичка гимнастика и скокови на трамболини. Калејн, која је европска вицешампионка, је освојила 9.746 гласова и победила у елитном друштву олимпијске шампионке Линој Ашрам из Израела, добитнице сребрне медаље Дине Аверине из Русије и добитнице бронзане медаље Алине Харнаско из Белорусије, која је освојила и светску титулу. На ранг-листи је и млада италијанска звезда ритмичке гимнастике Софија Рафаели, која је на светском првенству освојила бронзу.

Награде ће бити уручене 15. августа у Минхену.

Више из ове категориjе

У Софији, Варни и Бургасу директан пренос церемоније отварања ОИ у Паризу

Данас је званична церемонија отварања 33. Летњих олимпијских игара у Паризу. Тим поводом, на позив француског председника Емануела Макрона и председника Међународног олимпијског комитета Томаса Баха, у главном граду Париза борави шеф бугарске државе..

објављено 26.7.24. 07.40
Фото колажа: Иван Петров

Шетња кроз олимпијску историју Бугарске, представљену у Музеју спорта у Софији

Сутра почињу XXXIII Летње олимпијске игре. По трећи пут у новијој историји Бугарске и тачно век откад је Париз био домаћин Олимпијских игара, најзначајнија спортска манифестација ће се поново одржати у француској престоници, родном месту оснивача..

објављено 25.7.24. 11.35

"Лудогорец" остварио сигурну победу против "Динамо Минска"

"Лудогорец" је у првој утакмици другог кола квалификација за Лигу шампиона победио шампиона Беларусије "Динамо Минск" са 2:0. Стрелци за првака Бугарске били су Бернард Текпетеј и Тодор Неделев Због рата у Урајини реванш ће се играти у..