Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Четворо бугарских атлетичара постало балкански шампиони

Фотографија: atletikabg.com

Шест медаља освојили су бугарски атлетичари на Балканском шампионату за младиће и девојке до 20 година, који је 16-17. јула одржан у турском Денизлију.

Праву сензацију приредио је Божидар Сарабојуков који је за само сат времена освојио две титуле – у скоку у даљ са личним рекордом од 7,78 м и скоку у вис са 2,15 м, јавља atletikabg.com.

Божидарова сестра – Ирен Сарабојукова, одбранила је титулу у скоку у вис у конкуренцији девојака са личним рекордом од 1,78 м.

Европски јуниорски шампион у троскоку Лачезар Влчев такође је освојио злато са резултатом 15,71 м.

Тодор Петров и Симеон Каслс допунили су колекцију медаља са два бронзана одличја – у бацању кугле и диска.

Више из ове категориjе

Хавијер Ибанес ће се борити у полуфиналу

На ОИ у Паризу Бугари се данас такмиче у 6 спортова

На олимпијади у Паризу почиње такмичење у ритмичкој гимнастици. У квалификацијама у вишебоју од 11,00 ч. учествују Борјана Калејн и Стилијана Николова . Натурализована теквондисткиња Кимија Ализаде ће се такмичити у осмини финала у..

објављено 8.8.24. 11.32

Лудогорец остварио напредак пред реванш против Карабаха

Бугарски фудбалски шампион Лудогорец савладао је у гостима Карабах са 2:1 у првом мечу трећег квалификационог кола Лиге шампиона. Домаћини су у 17. минуту постигли гол, који је поништен због офсајда и прво полувреме је завршено нерешено 0:0...

објављено 7.8.24. 08.50
Ђоковић - Димитров

Ђоковић и Димитров одиграће егзибициони меч у Софији

Григор Димиров и Новак Ђоковић припремили су за љубитеље белог спорта у Софији велики тениски спектакл. Олимпијски шампион долази у бугарску престоницу на позив најбољег бугарског тенисера, где ће двојица одиграти егзибициони меч. Новак Ђоковић је у..