Бугарски национални радио © 2022 Сва права задржана

Кадети Бугарске освојили две сребрне медаље на ЕП у дизању тегова

Нино Симеонов
Фотографија: БФДТ

Бугарски такмичари су други дан Европског првенства у дизању тегова за кадете у пољском граду Рашин завршили са две сребрне медаље. Нино Стојанов је у категорији до 55 кг, у конкуренцији до 15 година, постао вицешампион са 187 кг.

10. августа Мартин Станев окитио се сребром у категорији до 49 кг, у конкуренцији до 17 година, са резултатом 167 кг.

Више из ове категориjе

Преко 3.500 учесника на Софијском маратону 9. октобра

За учешће на Софијском маратону, који ће се ове године одржати 9. октобра, пријавило се преко 3.500 учесника, саопштили су организатори једног од најмасовнијих спортских догађаја у бугарској престоници. На класичној маратонској стази (42.195 км)..

објављено 4.10.22. 16.01
Никола Цолов

Никола Цолов освојио Формулу 4 у Шпанији

Бугарин Никола Цолов освојио је титулу шпанске Формуле 4. Млади такмичар, који ће у децембру напунити 16 година, постао је шампион у својој првој сезони, у тркама болидима. Цолов се до прошле године такмичио у картингу. Друго место у трећој трци на..

објављено 3.10.22. 10.43

Бугарска испала са Светског првенства у одбојци за жене

Бугарска је изгубила од Канаде и испала са Светског првенства у одбојци за жене. Бугарке су у четвртом мечу у С групи изгубиле од Канаде резултатом 1:3 и тиме забележиле четврти пораз у низу на Светском првенству, јавља БТА. Последњи меч наше..