Величина текста
Бугарски национални радио © 2023 Сва права задржана

Бугарин Адријан Андреев стартовао победом на тениском турниру у Хелсинкију

Фотографија: Joonas Ojala @joonasco

На тениском турниру серије Челенџер који се игра  на тврдој подлози у дворани у Хелсинкију, 21-годишњи Адријан Андреев победио је Џеја Кларка (Велика Британија) резултатом 6:1, 3:6, 7:6(2) у мечу који је трајао је 2 сата и 5 минута. Тиме се реванширао за пораз који је ове године на турниру у Форлију (Италија) доживео од истог противника.

Андреев је овим успехом стекао додатних 8 бодова за светску ранг-листу, а у другом колу ће играти против Матије Белучија из Италије, који је савладао четвртог носиоца Норберта Гомбоса из Словачке резултатом 4:6, 7:6(3), 6:1.

Више из ове категориjе

Сноубордер Петар Гергјовски освојио сребрну медаљу у Италији

Бугарски сноубордер Петар Гергјовски освојио је сребрну медаљу на Европском омладинском зимском фестивалу у Италији. Бугарин је завршио квалификације као другопласирани, након чега је стигао до финала. Гергјовски је у међусобном окршају за титулу био..

објављено 23.1.23. 17.35

Радослав Јанков четврти на Светском првенству у сноуборду

Најбољи бугарски сноубордер Радослав Јанков освојио је четврто место на Светском купу у сноуборду у Банском. Јанков је то остварио на старту паралелног слалома, а уједно је ово његов најбољи резултат на Светском купу од 2019. године наовамо. Бугарин је..

објављено 23.1.23. 11.18
Григор Димитров

Ђоковић елиминисао Димитрова

У мечу трећег кола Аустралијан опена Новак Ђоковић је савладао  Григора Димитрова резултатом 7:6 (7), 6:3, 6:4. Српски тенисер је до победе против Бугарина стигао после 3 сата и 7 минута игре. Био је ово њихов 11 међусобни дуел, а Димитров је победу..