Подкаст на српском
Величина текста
Бугарски национални радио © 2023 Сва права задржана

60 плесних парова из 33 државе стиже у Софију ради учешћа на Светском првенству у спортском плесу

Фотографија: sofiatrophy.com

10. и 11. децембра Бугарска ће први пут бити домаћин Светског првенства у спортском плесу. Специјално за учешће на Првенству које је за старије омладинце у Софију стиже 60 плесних парова из 33 државе, преноси БТА.

Бугарску ће представити два плесна пара. Међу учесницима су плесачи из Јапана, САД, Казакстана, Француске, Италије, Немачке, Грчке, Румуније, Републике Северне Македоније итд.

Паралелно ће се одржати такмичење у класичном и латино плесу за све старосне групе. У њему ће учествовати 500 такмичара.

Више из ове категориjе

Ивајло Иванов

Џудиста Ивајло Иванов освојио злато у Португалу

Капитен Џудо репрезентације Бугарске Ивајло Иванов је освојио златну медаљу у категорији до 90 кг на Гран прију у Алмади у Португалу. Бугарин је у финалу ипоном савладао Мађара Кристијана Тота – добитника сребрне медаље на Олимпијским играма у..

објављено 30.1.23. 14.32
Фотографиjа: Facebook /Radostin Krustev

Бугарин тријумфовао на Светском првенству у пливању у леденој води

Чини се да легендарни победник Светског купа у пливачком маратону 11 узастопних година (2001-2011), светски шампион у пливању у леденој води у базену код руског града Мурманска 2019. године и прошлогодишњи победник у пливању у водама Северног леденог..

објављено 28.1.23. 08.35

Сноубордер Петар Гергјовски освојио сребрну медаљу у Италији

Бугарски сноубордер Петар Гергјовски освојио је сребрну медаљу на Европском омладинском зимском фестивалу у Италији. Бугарин је завршио квалификације као другопласирани, након чега је стигао до финала. Гергјовски је у међусобном окршају за титулу био..