Подкаст на српском
Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

60 плесних парова из 33 државе стиже у Софију ради учешћа на Светском првенству у спортском плесу

Фотографија: sofiatrophy.com

10. и 11. децембра Бугарска ће први пут бити домаћин Светског првенства у спортском плесу. Специјално за учешће на Првенству које је за старије омладинце у Софију стиже 60 плесних парова из 33 државе, преноси БТА.

Бугарску ће представити два плесна пара. Међу учесницима су плесачи из Јапана, САД, Казакстана, Француске, Италије, Немачке, Грчке, Румуније, Републике Северне Македоније итд.

Паралелно ће се одржати такмичење у класичном и латино плесу за све старосне групе. У њему ће учествовати 500 такмичара.

Више из ове категориjе

Јоана Георгијева

После укидања казне, Јоана Георгијева ће представљати Бугарску на ОИ у Паризу

Суд за спортску арбитражу у Лозани (CAS) поништио је бугарској кајакашици Јоани Георгијевој казну. Подсетимо да је Георгијева била привремено суспендована од почетка јуна о.г. због кршења антидопинг правила јер није била доступна за тестирање у децембру..

објављено 16.7.24. 16.48

„Ботев Пловдив“ као домаћин савладао трофејни „Марибор“

ФК „Ботев Пловдив“ је на свом терену савладао „Марибор“ резултатом 2:1 у утакмици првог кола квалификација Лиге Европе. Први гол за домаћине је у 9. минуту дао Антони Уџа, а Пијус Ширвис је, после грешке голмана, у 19. минуту изједначио. После..

објављено 12.7.24. 09.03

Пловдив домаћин два светска прванства у кајаку и кануу

Веслачки канал у Пловдиву домаћин је два Светска првенства у кајаку и кануу, саопштили су организатори. На првом шампионату од 12. до 14. јула учествоваће више од 300 ветерана из 37 земаља, а недељу дана касније, од 17. до 21. јула, одржаће се Светско..