Подкаст на српском
Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Квалификације за Еуро 2024: Бугарској у последњим секундама измакла победа над Србијом

Фотографија: БГНЕС

Фудбалска репрезентација Бугарске одиграла је у Разграду, на домаћем терену, неочекивано добру утакмицу против селекције Србије. Гости су важили за фаворита у овом мечу. Бугарима је победа измакла у последњој секунди и морали су да се задовоље резултатом 1:1 и једним бодом. Бугарска је повела голом Кирила Десподова у 47. минуту, а у 6. минуту судијске надокнаде времена Дарко Лазовић постигао је изједначујући погодак.

Утакмица Бугарске против Србије била је осма по реду за Младена Крстајића откада је у јулу 2022. године постављен за селектора бугарске репрезентације. У овим мечевима Бугарска је забележила 3 победе, 3 нерешена резултата и 2 пораза.

После још једног кола и резултата меча Мађарска – Литванија (2:0), Мађари и Срби су на челу Групе G квалификација за Евро 2024 са по 7 бодова. Црна Гора има 4 бода, а Бугарска се налази на 4. месту са 2. Литванци су последњи са само 1 бодом.

Више из ове категориjе

У Приморском почела четврта етапа међународне бициклистичке трке

У Приморском је стартовала четврта, најдужа од пет етапа 71. међународне бициклистичке трке око Бугарске. На деоницама од Приморског до Сливена ограничења саобраћаја вршиће се по етапама. Прва етапа од Софије до Тројана била је дуга 161,5 километара,..

објављено 28.8.24. 11.21

Наша параолимпијска медаљисткиња Стела Енева уверено креће на нову Олимпијаду

Сутра, 28. августа, почињу најважнија такмичења за спортисте са инвалидитетом из целог света – Параолимпијске игре у Паризу 2024. По четврти пут на овако престижном форуму учествоваће Стела Енева у дисциплини бацање диска (F57 ). Овог..

објављено 27.8.24. 13.22

Григор Димитров победом започео US Open

Први рекет Бугарске, Григор Димитров, пласирао се у друго коло Отвореног првенства САД. У свом 14. походу на гренд слем титулу у Њујорку, деветопласирани на ATP ранг-листи Димитров победио je 209. тенисера света, француског квалификанта Киријана Жакеа,..