Подкаст на српском
Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Зографски освојио прво место на летњем Гран при такмичењу у ски скоковима у Куршевелу

Фотографија: bfski.com

Владимир Зографски завршио је на првом месту на летњем Гран при такмичењу у ски скоковима на великој скакаоници у Куршевелу у Француској. Једини бугарски такмичар у елити овог спорта сакупио је 262,6 поена и остварио најпрестижнији резултат у каријери у мушкој категорији. Зографски је био на челу пласмана после првог покушаја са 132,5 метара и 120,2 бода. У свом другом скоку постигао је 130,5 поена за још 142,4 поена. На другој позицији завршио је Швајцарац Грегор.

Бугарин је у суботу био други на првом старту у Куршевелу, бољи је био само Дешванден. Тако у укупном пласману Гран прија тренутно воде Зографски и Дешванден са по 180 бодова. Следеће Гран при такмичење у скијашким скоковима биће одржано 5. и 6. августа у Шчирку, у Пољској.

Више из ове категориjе

Јоана Георгијева

После укидања казне, Јоана Георгијева ће представљати Бугарску на ОИ у Паризу

Суд за спортску арбитражу у Лозани (CAS) поништио је бугарској кајакашици Јоани Георгијевој казну. Подсетимо да је Георгијева била привремено суспендована од почетка јуна о.г. због кршења антидопинг правила јер није била доступна за тестирање у децембру..

објављено 16.7.24. 16.48

„Ботев Пловдив“ као домаћин савладао трофејни „Марибор“

ФК „Ботев Пловдив“ је на свом терену савладао „Марибор“ резултатом 2:1 у утакмици првог кола квалификација Лиге Европе. Први гол за домаћине је у 9. минуту дао Антони Уџа, а Пијус Ширвис је, после грешке голмана, у 19. минуту изједначио. После..

објављено 12.7.24. 09.03

Пловдив домаћин два светска прванства у кајаку и кануу

Веслачки канал у Пловдиву домаћин је два Светска првенства у кајаку и кануу, саопштили су организатори. На првом шампионату од 12. до 14. јула учествоваће више од 300 ветерана из 37 земаља, а недељу дана касније, од 17. до 21. јула, одржаће се Светско..