Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Јоана Георгијева у полуфиналу СП у кајаку и кануу

Јоана Георгијева
Фотографија: ICF

Бугарска кајакашица Јоана Георгијева изборила пласман у друго полуфинале Светског првенства у кајаку и кануу које се одржава у Дуизбургу, Немачка, од 23. до 27. августа. Јоана је светска шампионка у једноседу на 200 м у женској конкуренцији до 23 године. Она је победила у трећој трци резултатом 42,261 секунд и тиме себи обезбедила место у полуфиналу, који ће се играти у суботи, 26. августа, у 16 часова.

Касније данас ће Бугарка веслати у другом полуфиналу једноседа на 500 м.

Више из ове категориjе

„Ботев Пловдив“ као домаћин савладао трофејни „Марибор“

ФК „Ботев Пловдив“ је на свом терену савладао „Марибор“ резултатом 2:1 у утакмици првог кола квалификација Лиге Европе. Први гол за домаћине је у 9. минуту дао Антони Уџа, а Пијус Ширвис је, после грешке голмана, у 19. минуту изједначио. После..

објављено 12.7.24. 09.03

Пловдив домаћин два светска прванства у кајаку и кануу

Веслачки канал у Пловдиву домаћин је два Светска првенства у кајаку и кануу, саопштили су организатори. На првом шампионату од 12. до 14. јула учествоваће више од 300 ветерана из 37 земаља, а недељу дана касније, од 17. до 21. јула, одржаће се Светско..

објављено 12.7.24. 07.10

"Лудогорец" је у Лиги шампиона учешће почео победом

У Разграду је "Лудогорец" савладао "Динамо Батуми" са 3:1 у првом мечу првог кола Лиге шампиона. Стрелци за бугарског шампиона били су Бернард Текпетеј, Рик Џонатан и Аслак фон Витри, а погодак за госте постигао је Владимер Мамучашвили. И..