Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Председник Бугарског фудбалског савеза поднео оставку

Борислав Михајлов
Фотографија: БТА

Председник Бугарског фудбалског савеза (БФС) Борислав Михајлов је поднео оставку. Ова одлука долази након протеста и нереда испред Националног стадиона „Васил Левски“ у Софији пре и за време утакмице Бугарска – Мађарска, која је играна 16. новембра.

„Урадили смо пуно тога и урадили бисмо и више да нисмо постали вентил. Подносим оставку, нећу одговарати на питања. Ниједан клуб не жели мој одлазак, а бирају ме клубови,“ рекао је Михајлов у изјави медијима.

На челу БФС ће привремено бити Михаил Касабов, након што је Емил Костадинов одбио да замени Михајлова.

Руководство БФС ће на својој седници, која ће се одржати 6. децембра, одредити датум за конгрес на којем ће бити изабран нови председник савеза.

Састанак руководства БФС у згради Националне фудбалске базе у Бојани одржан је уз појачано полицијско присуство.

Више из ове категориjе

„Ботев Пловдив“ као домаћин савладао трофејни „Марибор“

ФК „Ботев Пловдив“ је на свом терену савладао „Марибор“ резултатом 2:1 у утакмици првог кола квалификација Лиге Европе. Први гол за домаћине је у 9. минуту дао Антони Уџа, а Пијус Ширвис је, после грешке голмана, у 19. минуту изједначио. После..

објављено 12.7.24. 09.03

Пловдив домаћин два светска прванства у кајаку и кануу

Веслачки канал у Пловдиву домаћин је два Светска првенства у кајаку и кануу, саопштили су организатори. На првом шампионату од 12. до 14. јула учествоваће више од 300 ветерана из 37 земаља, а недељу дана касније, од 17. до 21. јула, одржаће се Светско..

објављено 12.7.24. 07.10

"Лудогорец" је у Лиги шампиона учешће почео победом

У Разграду је "Лудогорец" савладао "Динамо Батуми" са 3:1 у првом мечу првог кола Лиге шампиона. Стрелци за бугарског шампиона били су Бернард Текпетеј, Рик Џонатан и Аслак фон Витри, а погодак за госте постигао је Владимер Мамучашвили. И..