Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Пловдив домаћин два светска прванства у кајаку и кануу

Фотографија: canoe-bg.com

Веслачки канал у Пловдиву домаћин је два Светска првенства у кајаку и кануу, саопштили су организатори. На првом шампионату од 12. до 14. јула учествоваће више од 300 ветерана из 37 земаља, а недељу дана касније, од 17. до 21. јула, одржаће се Светско првенство за млађе сениоре до 23 године и за јуниоре.

Такмичења се поклапају са обележавањем 100. годишњице кануа и кајака у Бугарској, а очекује се да ће тим поводом пристићи преко 1.550 учесника. За првенство за млађе сениоре до 23 године и за јуниоре пријавило се више од 800 такмичара из 67 земаља. Бугарску ће у конкуренцији млађих сениора до 23 године представљати 9 такмичара, док ће њих 18 наступити у јуниорској конкуренцији.

Више из ове категориjе

„Ботев Пловдив“ као домаћин савладао трофејни „Марибор“

ФК „Ботев Пловдив“ је на свом терену савладао „Марибор“ резултатом 2:1 у утакмици првог кола квалификација Лиге Европе. Први гол за домаћине је у 9. минуту дао Антони Уџа, а Пијус Ширвис је, после грешке голмана, у 19. минуту изједначио. После..

објављено 12.7.24. 09.03

"Лудогорец" је у Лиги шампиона учешће почео победом

У Разграду је "Лудогорец" савладао "Динамо Батуми" са 3:1 у првом мечу првог кола Лиге шампиона. Стрелци за бугарског шампиона били су Бернард Текпетеј, Рик Џонатан и Аслак фон Витри, а погодак за госте постигао је Владимер Мамучашвили. И..