Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

„Ботев Пловдив“ као домаћин савладао „Марибор“

"Ботев" - "Марибор"
Фотографија: ФК Ботев Пловдив

ФК „Ботев Пловдив“ је на свом терену савладао „Марибор“ резултатом 2:1 у утакмици првог кола квалификација Лиге Европе. Први гол за домаћине је у 9. минуту дао Антони Уџа, а Пијус Ширвис је, после грешке голмана, у 19. минуту изједначио.

После неколико минута игре млади играч Никола Илијев уписао је свој званични деби за тим из Пловдива. Тако су „жуто-црни“ после 29 година забележили прву европску победу на обновљеном стадиону „Колежа“.

Реванш меч играће се идућег четвртка у Марибору.

Више из ове категориjе

Пловдив домаћин два светска прванства у кајаку и кануу

Веслачки канал у Пловдиву домаћин је два Светска првенства у кајаку и кануу, саопштили су организатори. На првом шампионату од 12. до 14. јула учествоваће више од 300 ветерана из 37 земаља, а недељу дана касније, од 17. до 21. јула, одржаће се Светско..

објављено 12.7.24. 07.10

"Лудогорец" је у Лиги шампиона учешће почео победом

У Разграду је "Лудогорец" савладао "Динамо Батуми" са 3:1 у првом мечу првог кола Лиге шампиона. Стрелци за бугарског шампиона били су Бернард Текпетеј, Рик Џонатан и Аслак фон Витри, а погодак за госте постигао је Владимер Мамучашвили. И..