Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Четири медаље за Бугарску у једном дану

Фотографија: БГНЕС

Бугарска је на Олимпијским играма у Паризу освојила четири медаље у једном дану, јавља БГНЕС. Прво је Семен Новиков донео злато у категорији до 87 кг у рвању класичним стилом, затим је Кимија Ализаде освојила бронзану медаљу у теквондоу, да би се на крају Божидар Андреев окитио бронзом у категорији до 73 кг у дизању тегова, што је прва олимпијска медаља за Бугарску у дизању тегова од 2012. године, када је Мила Манева у женској конкуренцији освојила сребрну медаљу.

Иранка Кимија Ализаде, која представља Бугарску у теквондоу на Играма у Паризу победила је првог играча света Џонгши Лио из Кине с 2:1 у борби за треће место у дисциплини до 57 кг.

Четврту медаљу донео је Хавијер Ибанес који је освојио бронзу у боксу након што је изгубио полуфиналну борбу у категорији до 57 кг од киргиског боксера Мунарбека Сеитбек Уулуа.

Двадесетосмогодишњи Кубанац је 2014. године постао шампион Кубе за младе у категорији до 56 кг, а исте године освојио је и Светско првенство за младе у категорији до 56 кг, које се одржало у Софији.

Фотографије: ЕПА/БГНЕС

Више из ове категориjе

Карлос Насар са златном олимпијском медаљом

Бугарска 26. по броју медаља на Олимпијским играма у Паризу

На завршеним Летњим олимпијским играма у Паризу Бугарска је на 26. месту по броју медаља. Наши такмичари су освојили 3 златне, 1 сребрну и 3 бронзане медаље. Поређења ради, на Играма у Токију 2020. године наша земља је по броју медаља завршила као..

објављено 12.8.24. 09.17

Магомед Рамазанов донео треће олимпијско злато за Бугарску

Магомед Рамазанов освојио је трећу титулу за Бугарску на Олимпијским играма у Паризу пошто је победио легенду у рвању слободним стилом до 86 кг Иранца Хасана Јазданија Чаратија – добитника олимпијског злата и сребра и троструког светског првака. У..

објављено 9.8.24. 22.26
Бојана Калејн (лево) с олимпијском шампионком Дарјом Варфоломеев (Немачка) и добитницом бронзе Софијом Рафаели из Италије

Борјана Калејн Бугарској донела историјско сребро у ритмичкој гимнастици

Одличним наступом у вежбама обручем, лоптом, чуњевима и траком Борјана Калејн је заслужила сребрну медаљу на Олимпијским играма у Паризу. Последњу појединачну медаљу за Бугарску у ритмичкој гимнастици донела је Адријана Дунавска у Сеулу 1988. године...