Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Бугарски спортисти ће се данас на ОИ такмичити у 4 спорта

Фотографија: Бугарска ритмичка федерација

Данас ће се бугарски спортисти на Олимпијским играма у Паризу такмичити у четири спорта. Шансе за медаљу, након четири медаље освојене 8. августа, имају дизач тегова Карлос Насар и ритмичарка Борјана Калејн. Рвач Магомед Рамазанов обезбедио је за Бугарску најмање сребрну медаљу.

У 11.00 часова почињу квалификације за ритмичку гимнастику. Бугарске гимнастичарке ће се борити за пласман у финале у суботу.

У 12.30 часова Биљану Дудову очекује рвачки дуел у категорији до 62 кг.

Од 14.00 часова играју полуфиналисти у петобоју, међу којима је и Тодор Михалев.

Наше гимнастичарке у 15.30 часова очекује финале у индивидуалном такмичењу, где ће се за медаљу борити Борјана Калејн.

Карлос Насар почиње у категорији до 89 кг у дизању тегова у 16.00 часова.

Од 21.30 часова играће се финале у рвању слободним стилом, где ће Магомед Рамазанов играти против иранског рвача Хасана Јазданичарате.

Више из ове категориjе

Четири медаље за Бугарску у једном дану

Бугарска је на Олимпијским играма у Паризу освојила четири медаље у једном дану, јавља БГНЕС. Прво је Семен Новиков донео злато у категорији до 87 кг у рвању класичним стилом, затим је Кимија Ализаде освојила бронзану медаљу у теквондоу, да би се на..

објављено 8.8.24. 23.30
Семен Новиков

Бугарска слави своје прво олимпијско злато у Паризу

Вечерас је Бугарска добила свог првог шампиона на Летњим олимпијским играма у Паризу. Семен Новиков савладао је у финалу иранског рвача Алирезу Мохмадипијанија, који је светски вицешампион у категорији до 82 кг у рвању класичним начином. Новиков је..

објављено 8.8.24. 23.02
Хавијер Ибанес ће се борити у полуфиналу

На ОИ у Паризу Бугари се данас такмиче у 6 спортова

На олимпијади у Паризу почиње такмичење у ритмичкој гимнастици. У квалификацијама у вишебоју од 11,00 ч. учествују Борјана Калејн и Стилијана Николова . Натурализована теквондисткиња Кимија Ализаде ће се такмичити у осмини финала у..