Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Бугарска олимпијски шампион у дизању тегова

Карлос Насар
Фотографија: wfbulgaria.com

Карлос Насар донео је Бугарској олимпијско злато на Играма у Паризу у дизању тегова у категорији до 89 кг. Насар је разбио конкуренцију и освојио титулу постављајући светски рекорд.

Двадесетогодишњи дизач тегова рођен у Паризу подигао је укупно 404 кг, што је осам килограма више од претходног најбољег резултата на планети.

У трзају је Насар у три покушаја подигао 180 кг, а у избачају је у само два покушаја подигао 224 кг чиме је оборио властити рекорд.

Ово је прва олимпијска титула за Бугарску у дизању тегова од 2004. г, када је Милен Добрев на Олимпијским играма у грчкој престоници тријумфовао у категорији до 94 кг.

Више из ове категориjе

Магомед Рамазанов донео треће олимпијско злато за Бугарску

Магомед Рамазанов освојио је трећу титулу за Бугарску на Олимпијским играма у Паризу пошто је победио легенду у рвању слободним стилом до 86 кг Иранца Хасана Јазданија Чаратија – добитника олимпијског злата и сребра и троструког светског првака. У..

објављено 9.8.24. 22.26
Бојана Калејн (лево) с олимпијском шампионком Дарјом Варфоломеев (Немачка) и добитницом бронзе Софијом Рафаели из Италије

Борјана Калејн Бугарској донела историјско сребро у ритмичкој гимнастици

Одличним наступом у вежбама обручем, лоптом, чуњевима и траком Борјана Калејн је заслужила сребрну медаљу на Олимпијским играма у Паризу. Последњу појединачну медаљу за Бугарску у ритмичкој гимнастици донела је Адријана Дунавска у Сеулу 1988. године...

објављено 9.8.24. 19.13

Бугарски олимпијски тим ритмичке гимнастике пласирао се у финале ОИ

Бугарски тим ритмичке гимнастике изборио је пласман у финале вишебоја на Олимпијским играма у Паризу, који ће се играти у суботу, 10. августа. Магдалина Миневска, Софија Иванова, Камелија Петрова, Рејчел Стојанов и Маргарита Василева одлично су..