Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Бугарска 26. по броју медаља на Олимпијским играма у Паризу

Карлос Насар са златном олимпијском медаљом
Фотографија: Ројтерс

На завршеним Летњим олимпијским играма у Паризу Бугарска је на 26. месту по броју медаља. Наши такмичари су освојили 3 златне, 1 сребрну и 3 бронзане медаље. Поређења ради, на Играма у Токију 2020. године наша земља је по броју медаља завршила као 30, у Рију 2016 – као 54, у Лондону 2012 – као 51, а у Пекингу 2008. године – као 40.

Међу земљама Европе Бугарска је на 15. позицији, а међу земљама чланицама ЕУ – на 11.

Међу балканским земљама прва је Румунија, која је на 23. месту са 9 медаља.

На првом месту је поново тим САД са чак 126 медаља – 40 златних, 44 сребрне и 42 бронзане.

На Играма у Паризу учествовало је 206 земаља, а медаље су освојили спортисти из 90 земаља. Олимпијске титуле освојили су спортисти из 63 земље.

"Свим нашим такмичарима честитам на достојном наступу. Бугарска је поносна на 7 освојених медаља", написао је на Фејсбуку привремени премијер Димитар Главчев и изразио посебну захвалност Бугарском олимпијском комитету.

Више из ове категориjе

Карлос Насар

Бугарска олимпијски шампион у дизању тегова

Карлос Насар донео је Бугарској олимпијско злато на Играма у Паризу у дизању тегова у категорији до 89 кг. Насар је разбио конкуренцију и освојио титулу постављајући светски рекорд. Двадесетогодишњи дизач тегова рођен у Паризу подигао је укупно 404..

објављено 9.8.24. 18.31

Бугарски олимпијски тим ритмичке гимнастике пласирао се у финале ОИ

Бугарски тим ритмичке гимнастике изборио је пласман у финале вишебоја на Олимпијским играма у Паризу, који ће се играти у суботу, 10. августа. Магдалина Миневска, Софија Иванова, Камелија Петрова, Рејчел Стојанов и Маргарита Василева одлично су..

објављено 9.8.24. 16.07
Биљана Дудова

Биљана Дудова изгубила четвртфиналну борбу, али не и шансу за медаљу

Биљана Дудова изгубила је четвртфиналну борбу од четвртог носиоца Украјинке Ирине Кољаденко у категорији до 62 кг у рвању слободним стилом на Олимпијским играма у Паризу. Овај пораз, међутим, не значи крај такмичења за Дудову. Ако сутра, 10...