Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

"Лудогорец" испао из Лиге шампиона

Фотографија: БТА

Бугарски фудбалски шампион "Лудогорец" је испао у трећем колу квалификација за Лигу шампиона након пораза од Азербејџанског шампиона Карабага са 2:7 после продужетака.

Иако је у Азербејџану "Лудогорец" победио са 2:1, укупни резултат је 4:8 и он не наставља своје учешће у Лиги.

Гости су повели у седмом минуту голом Жуниња, али је Дуа са два поготка преокренуо резултат. Међутим, у надокнади првог полувремена мрежу Лудогореца затресли су Бензиа и Андраде.

У Другом полувремену мреже су мировале, те је дошло до продужетака и тада је Карабаг постигао још 4 гола. Стрелци су били Бајрамов, Џиџа, Андраде и Бензиа.

Више из ове категориjе

Бугарска дочекала своје шампионе Семена Новикова и Магомеда Рамазанова

Олимпијски шампиони у рвању Семен Новиков и Магомед Рамазанов свечано су дочекани на аеродрому Софија. „Осећао сам подршку свих Бугара. Мој следећи циљ је освојити светску титулу. Постао сам европски, сад и олимпијски шампион, желим да употпуним..

објављено 12.8.24. 18.12
Христо Стоичков и Ђани Инфантино

Христо Стоичков ће радити за ФИФУ

Легенда бугарског фудбала Христо Стоичков је прихватио позив председника Међународне федерације фудбалских асоцијација Ђанија Инфантина да се придружи његовој екипи. "Велика ми је част да прихватим позив Ђанија Инфантина да радим за ФИФУ. У..

објављено 12.8.24. 11.12
Карлос Насар са златном олимпијском медаљом

Бугарска 26. по броју медаља на Олимпијским играма у Паризу

На завршеним Летњим олимпијским играма у Паризу Бугарска је на 26. месту по броју медаља. Наши такмичари су освојили 3 златне, 1 сребрну и 3 бронзане медаље. Поређења ради, на Играма у Токију 2020. године наша земља је по броју медаља завршила као..