Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Ружди Ружди освојио прво злато за Бугарску на Параолимпијским играма у Паризу

Ружди Ружди је шампион у бацању кугле на Параолимпијским играма у Паризу.
Фотографија: ММС/БТА

Параолимпијац Ружди Ружди освојио је другу олимпијску титулу у својој каријери. Бугарски атлетичар освојио је златну медаљу у бацању кугле (категорија F55) на Олимпијским играма за особе са инвалидитетом у Паризу.

Захваљујући фантастичном наступу и постигнутом резултату од 12,40 метара у његовом најбољем покушају, Ружди је далеко иза себе оставио своје противнике, од којих нико није успео да пређе границу од 12 метара. Тако је бугарски спортиста успео да дуплира своју титулу из Рио де Жанеира 2016. године. Ружди Ружди такође има сребрну медаљу, освојену у Токију 2020. године, подсећа БТА.

Бугарско учешће на Параолимпијским играма у Паризу наставља се 31. августа, када ће се Стела Енева (F57) борити за титулу у бацању диска, а Христијан Стојанов ће се такмичити у трци на 1500 метара.

Више из ове категориjе

Григор Димитров победом започео US Open

Први рекет Бугарске, Григор Димитров, пласирао се у друго коло Отвореног првенства САД. У свом 14. походу на гренд слем титулу у Њујорку, деветопласирани на ATP ранг-листи Димитров победио je 209. тенисера света, француског квалификанта Киријана Жакеа,..

објављено 27.8.24. 09.12

Бугарска шаље троје атлетичара на параолимпијске игре у Париз

Троје Бугара путује на Параолимпијске игре у Паризу 2024, које ће почети 28. августа и трајати до 8. септембра. Наши атлетичари завршиће своје учешће у року од само два дана – 30. и 31. августа (петак и субота). Све троје наших представника су..

објављено 25.8.24. 08.30

Бициклистичка трка око Бугарске стартује у Софији

Вечерас у 17:30 часова испред Храма Светог Александра Невског у центру Софије биће дат старт 71. бициклистичке трке око Бугарске. Спортско такмичење, које ће бити одржано од 25. до 29. августа, завршиће се у Габрову. У њему ће учествовати 18 страних и..