Подкаст на српском

author: Теодор Черешев

Григор загуби от Джокович в Париж

Григор Димитров загуби от водача в световната ранглиста - сърбина Новак Джокович с 4:6, 6:2, 6:3 осминафиналния мач от тенис-турнира от сериите Мастърс в Париж. Това беше седма среща помежду им и шеста победа за Джокович. Григор игра отлично в..

03.11.16 20:55 | Спорт

Ангел Кодинов е финалист на 500 метра едноместно кану на световното първенство

Ангел Кодинов се класира за неделния финал в дисциплината 500 метра едноместно кану на световното първенство по кану-каяк в Рачице /Чехия/. Българинът стигна до битката за медалите, след като финишира втори в неговия полуфинал. Това беше..

25.08.17 18:59 | Спорт

Григор Димитров: Подкрепяхте ме страхотно с българските флагове

Най-добрият тенисист на България Григор Димитров победи белгиеца  Давид Гофен   на финала на последния за сезона турнир от сериите Мастърс в Лондон. Българинът спечели турнира на 8-те най-добри на Асоциация на професионалните тенисисти (ATP). В зала..

20.11.17 05:24 | Спорт
Джесика Иванова и Георги Шиков с бронзови медали от европейското в Лимасол

Георги Шиков спечели сребърен медал на европейското в Румъния

Георги Шиков спечели сребърен медал в категория 105 кг на европейското първенство по вдигане на тежести в Букурещ,Румъния.  Той завърши с двубой от 388 кг, а шампион с 396 кг е полякът Аркадиуш Михалски.  Шиков, който на Европейското първенство през..

01.04.18 13:11 | Спорт
Вдигане на тежести

Европейски титли във вдигането на тежести за Армения и Беларус

С двубой от 371 кг арменецът Агоп Мкртчян спечели европейската титла по вдигане на тежести в категория до 89 кг на първенството на континента в Батуми, Грузия. Представителката на Беларус Дария Наумова спечели титлата при 76-килограмовите. Тя събра двубой..

11.04.19 22:07 | Спорт

Две победи и една загуба за нашите на старта на Европейското първенство по шахмат за жени

Две победи и една загуба е балансът от първия кръг за българските шахматистки на започналото в турския град Анталия Европейско първенство по шахмат за жени. Антоанета Стефанова започна с победа срещу рускинята Ана Стяжкова участието си.  В първия..

11.04.19 20:35 | Спорт

Шахматистите ни с реми срещу монголците на олимпиадата

След 4 резултатни партии българският отбор завърши 2:2 точки срещу тима на Монголия в осмия предпоследен кръг на шахматната олимпиада до 16 години в Чорум, Турция.  С 10 точки нашите делят осмото място в класирането, а начело с 14 е съставът на..

04.11.19 19:41 | Спорт