Μέγεθος κειμένου
Βουλγαρική Εθνική Ραδιοφωνία © 2024 Όλα τα δικαιώματα διατηρούνται σύμφωνα με τον νόμο

Η Λουντογκόρετς αποκλείστηκε από το Champions League

Φωτογραφία: BTA

Η πρωταθλήτρια ομάδα ποδοσφαίρου Βουλγαρίας Λουντογκόρετς αποκλείστηκε στον τρίτο προκριματικό γύρο του ChampionsLeague αφού ηττήθηκε με 2:7 μετά την παράταση από την πρωταθλήτρια του Αζερμπαϊτζάν, Καραμπάχ. Αν και γηπεδούχοι, η ομάδα του Ράζγκραντ ηττήθηκε με συνολικό σκορ 4:8, μετά από επιτυχία 2:1 ως φιλοξενούμενοι στον πρώτο αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο 7' μετά από γκολ του Ζουνίνιο. Η Λουντογκόρετς πέτυχε ανατροπή μετά από δύο γκολ του Ντούα. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, οι Αζέροι σκόραραν ξανά, δύο φορές, μέσω των Μπένζια και Πάτρικ Αντράντε. Το ματς πήγε στην παράταση, όπου οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν άλλα τέσσερα αναπάντητα γκολ μέσω των Μπαϊράμοφ, Τσίτσα, Μπένζια και Πάτρικ Αντράντε.

Έτσι, η Λουντογκόρετς θα προσπαθήσει να μπει στο Γιούροπα Λιγκ, όπου θα συναντήσει το μολδαβικό Petrocub. Η πρώτη συνάντηση θα γίνει στις 22 Αυγούστου στο Ράζγκραντ.

Περισσότερα στην κατηγορία

Σημαιοφόροι στην τελετή λήξης της Ολυμπιάδας στο Παρίσι ο Νοβίκοβ και η Καλέιν

Ο Σέμεν Νοβίκοβ, από την Ουκρανία, που κέρδισε χρυσό μετάλλιο στην Κλασική Πάλη για την Βουλγαρία και η Βουλγάρα γυμνάστρια Ρυθμικής Γυμναστικής, Μποριάνα Καλέιν, που έφερε στην Βουλγαρία αργυρό μετάλλιο από την Ολυμπιάδα στο Παρίσι ήταν οι..

δημοσίευση: 8/12/24 10:36 AM

Διάνυση του Δούναβη στη Σιλίστρα

Η παραδοσιακή διάνυση του ποταμού Δούναβη από κολυμβητές στη Σιλίστρα διεξήχθη σήμερα, 10η Αυγούστου, από τις 09:00. Όσοι συμμετέχουν εγγράφονται πριν την εκκίνηση, αλλά υποχρεωτικά πρέπει να περάσουν ιατρική εξέταση και να ακούσουν τις απαραίτητες..

δημοσίευση: 8/10/24 12:00 PM

Ο Μαγκομέντ Ραμαζάνοφ με τρίτο ολυμπιακό χρυσό για τη Βουλγαρία - στην ελεύθερη πάλη

Ο Μαγκομέντ Ραμαζάνοφ θριάμβευσε με Ολυμπιακό χρυσό για τη Βουλγαρία, αφού κυριολεκτικά συνέτριψε τον θρύλο στην ελεύθερη πάλη έως 86 κιλά, τον Ιρανό Χασάν Γιαζντάνι Τσαράτι - χρυσό και ασημένιο Ολυμπιονίκη και τρεις φορές παγκόσμιο πρωταθλητή...

δημοσίευση: 8/9/24 11:07 PM