8ος ο Ιωσήφ Μιλαντίνοφ στα 100μ πεταλούδα στο Τόκιο

Ο 18χρονος Βούλγαρος κολυμβητής Ιωσήφ Μιλαντίνοφ τερμάτισε όγδοος στα 100μ του τελικού πεταλούδας στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο. Η απόδοσή του είναι ένα μεγάλο επίτευγμα, διότι η Βουλγαρία δεν είχε φιναλίστ στην κολύμβηση από τους..

δημοσίευση: 7/31/21 10:17 AM

Βαλκανιάδα ορεινού τρεξίματος

Σήμερα θα διεξαχθεί αγώνας ορεινού τρεξίματος τον οποίο διοργανώνει ο καλύτερος ορεινός δρομέας της Βουλγαρίας, ο Κύριλ Νικόλοβ-Ντίζελ μαζί με τον συναθλητή του τον Ντιμίταρ Ζελιάσκοβ. Αυτό μετέδωσε η ρεπόρτερ της ΒΕΡ Τάνια Ιβανόβα. Οι διαδρομές είναι..

δημοσίευση: 7/31/21 6:00 AM
Γιόσιφ Μιλαντίνοβ

Ο Γιόσιφ Μιλαντίνοβ στον τελικό για 100μ. μπάτερφλαϊ

Ο κολυμβητής Γιόσιφ Μιλαντίνοβ πέρασε τα 100μ. μπάτερφλαϊ για 51.06 δευτερόλεπτα και περνάει στον τελικό της Ολυμπιάδας στο Τόκιο. Ο 18χρονος Βούλγαρος τερμάτισε δεύτερος ενώ στην πρώτη θέση βρίσκεται για τώρα ο Κρίστοφ Μίλακ από την Ουγγαρία με χρόνο..

δημοσίευση: 7/30/21 7:57 PM

CSKA και Lokomotiv συνεχίζουν στο UEFA Europa Conference League

Η CSKA Σόφιας και η Lokomotiv Πλόβντιβ συνεχίζουν στον τρίτο προκαταρκτικό γύρο της UEFA Europa Conference League. Η φιλοξενούμενη CSKA νίκησε τη Λετονική Liepaja μετά από 0:0 στην κανονική διάρκεια και στην παράταση του αγώνα και 3:1 στα..

δημοσίευση: 7/30/21 9:46 AM

Ο Γιόσιφ Μιλαντίνοφ προκρίθηκε στους ημιτελικούς στα 100 μ. πεταλούδα

Ο Βούλγαρος κολυμβητής Γιόσιφ Μιλαντίνοφ προκρίθηκε στους ημιτελικούς των 100μ πεταλούδας στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο. Ο κάτοχος ασημένιου μεταλλίου του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος στη Βουδαπέστη ήρθε έκτος με 51:28 δευτερόλεπτα. Οι ημιτελικοί..

δημοσίευση: 7/29/21 3:41 PM

Η Λουντογκόρετς συνεχίζει στον τρίτο κύκλο του Champions League

Η Λουντογκόρετς κέρδισε στο Ράζγκραντ την ομάδα Μούρα της Σλοβενίας με 3:1 ενώ το προηγούμενο παιχνίδι τους έληξε με ισοπαλία 0:0. Τον Αύγουστο η Λουντογκόρετς θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό αλλά ο προπονητής της βουλγάρικης ομάδας, Βάλντας..

δημοσίευση: 7/29/21 10:05 AM
Λίντα Ζετσίρι

Μη ικανοποιητική απόδοση των Βουλγάρων στο Τόκιο

Η αθλήτρια στην σκοποβολή Σελίν Αλί πήρε τη 16η θέση μετά την πρώτη ημέρα των προκριματικών στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο. Αύριο θα συμμετάσχει στις άλλες δύο σειρές προκριματικών. Οι έξι αθλητές με το καλύτερο αποτέλεσμα θα συνεχίσουν στους..

δημοσίευση: 7/28/21 3:26 PM
Λιουμπομίρ Επιτρόποφ

Ο Λιουμπομίρ Επιτρόποφ στους ημιτελικούς στα 200μ πρόσθιο με εθνικό ρεκόρ

Ο Βούλγαρος κολυμβητής Λιουμπομίρ Επιτρόποφ προκρίθηκε στους ημιτελικούς στα 200μ στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Τόκιο με νέο εθνικό ρεκόρ. Κολύμπησε την απόσταση σε 2:09,68 λεπτά, κατεβαίνοντας για πρώτη φορά κάτω από 2:10 λεπτά και βελτίωσε το..

δημοσίευση: 7/27/21 3:08 PM

Ο Ντανιέλ Ασένοφ στους προημιτελικούς πυγμαχίας των Ολυμπιακών του Τόκιο

Ο Ντανιέλ Ασένοφ προκρίθηκε για το, 1/8 προημιτελικό πυγμαχίας στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Τόκιο. Ο 24χρονος Βούλγαρος νίκησε στον πρώτο του αγώνα στην κατηγορία των 52 κιλών, τον Ρουμάνο αντίπαλό του Κόζμιν Γκιρλεάνου με 5:0. «Περίμενα..

δημοσίευση: 7/26/21 12:52 PM