Фракингът навлиза и в Югоизточна Азия

Снимка: Архив

В началото на 20-и век Индонезия е била най-значимият азиатски петролен производител. В последните десетилетия обаче производството на петрол постепенно спадна, а страната напусна ОПЕК през 2008-а година. Затова Индонезия предприе значителни стъпки в разработването на алтернативни енергийни източници през последните пет години, като вече се превърна в голям износител на втечнен природен газ за Япония по дългосрочни контракти, както и на въглища за Китай и Индия.
По всичко изглежда, че стратегията на Индонезия ще постигне още един значим успех.  Държавната компания Pertamina предвижда съвсем скоро да подпише първия си контракт за разработване на резервите на страната от шистов газ, като продукция се очаква през 2018-а година. Според геоложки проучвания в северната част на Суматра резервите от шистов газ са от порядъка на 16 трилиона кубически фута.
В други части от Индонезия също се предвижда проучване и разработване на находища, като правителството вече е получило 75 предложения от чуждестранни компании за разработване потенциала на страната в сферата на шистовия газ.

 

Този коментар е със съдействието на ИП „Бул Тренд Брокеридж” ООД, www.bulltrend-bg.com 

 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Покачването на петрола избледня

Златото и вчера падна, но днес започна да расте, тъй като инвеститорите търсят сигурност при опасенията за Дойчебанк. Търговията е в тесни граници като основна подкрепа е 100-дневната пълзяща средна при 1310 долара, докато съпротивя е низходящата трендлиния след върха от юли, която трябва да бъде пробита, за да може да има покачвания...

публикувано на 30.09.16 в 08:14

Петролът леко отстъпва след вчерашния скок

Черното злато леко отстъпва днес, като инвеститорите подложиха на съмнение това дали постигнатото споразумение за намаляване на добивите от ОПЕК ще бъде обвързващо. Вчера цените скочиха с 6% в резултат на новината, че държавите от ОПЕК са стигнали до първото намаляване на производството от осем години насам. Петролните министри..

публикувано на 29.09.16 в 14:24

ОПЕК се съгласи с необходимостта да намали петролното си производство

Организацията на страните-износителки на петрол обяви, че нейните членове са постигнали съгласие, че те трябва намалят производството на суров петрол, за да ограничат свърхпредлагането на ценната суровина в световен план. Изненадващото решение на 14-членния картел доведе до солиден ръст на петролните цени с близо 6%, въпреки че редица..

публикувано на 29.09.16 в 10:37

Златото пада, среброто расте

Златото продължи да пада, докато среброто се покачи. Основна подкрепа при жълтия метал е 100-дневната пълзяща средна при 1310 долара. Под 1300 долара има разположени много стоп ордери. При базовите метали отново изпъкна никелът, който отчете 6-седмичен връх, след като от Филипините съобщиха, че 3/4 от мините в страната не отговарят на..

публикувано на 29.09.16 в 08:25

Предпазливо повишение на петролните цени след пореден спад на американските запаси на суров петрол

Петролът поскъпва предпазливо на пазарите на суровини, парирайки част от солидната обезценка през вчерашната търговия, тъй като Американският петролен институт (API) отчете пореден изненадващ спад на седмичните петролни запаси в САЩ. Инвеститорите обаче остават притеснени относно резултатите от днешната неофициална среща на ОПЕК, съмнявайки се, че ще..

публикувано на 28.09.16 в 12:15