Щатският лек суров петрол поскъпва за втори пореден ден, след като публикуваният вчера доклад на държавната администрация за енергийна информация на САЩ, звено на Департамента по енергетиката, показа, че запасите от горивото в страната най-голям потребител на нефт в света са се понижили за втора поредна седмица.
Фючърсните контракти върху нефт WTI се покачиха с до 0,3% в Ню Йорк. Правителственият доклад показа, че наличностите на суров петрол в Съединените щати са намалели с 2,6 млн. барела до 386,9 млн. барела през изминалата седмица, докато запасите от бензин са нараснали. Към 25-и април наличностите от нефт в САЩ бяха достигнали исторически рекорд от 399,4 млн. барела. Междувременно, на срещата на ОПЕК във Виена бе решено организацията да запази непроменено плановото съвкупно ниво на добив на нефт от страните членки на 30 млн. барела дневно, което бе очаквано от повечето пазарни участници. Анализатори посочват, че като следствие на решението на организацията до края на годината ще се наблюдава дефицит на петрол.
Договорите върху щатски лек суров петрол WTI, с доставка през юли, се покачиха до нива от 104,68 долара за барел по време на електронната търговска сесия на Ню Йоркската стокова борса NYMEX и към 15:45 ч. в Сидни се търгуваха на цена от 104,64 долара за барел. В понеделник контрактите достигнаха нива от 014,41 долара за барел, което бе най-високата им стойност от 3-и март. Обемите на фючърсната търговия бяха с 9% под средните за последните сто дни, а от началото на годината „черното злато” е поскъпнало с 6,3%.
Фючърсите върху петрол тип брент, с доставка през юли, също поскъпнаха, прибавяйки нови 45 цента или 0,4% към стойността си до 110,40 долара за барел на базираната в Лондон европейска фючърсна борса ICE. Спредът между двата основни типа петрол, търгувани на международните стокови пазари, се разшири за втори пореден ден достигайки 5,74 долара за барел.
Златото и вчера падна, но днес започна да расте, тъй като инвеститорите търсят сигурност при опасенията за Дойчебанк. Търговията е в тесни граници като основна подкрепа е 100-дневната пълзяща средна при 1310 долара, докато съпротивя е низходящата трендлиния след върха от юли, която трябва да бъде пробита, за да може да има покачвания...
Черното злато леко отстъпва днес, като инвеститорите подложиха на съмнение това дали постигнатото споразумение за намаляване на добивите от ОПЕК ще бъде обвързващо. Вчера цените скочиха с 6% в резултат на новината, че държавите от ОПЕК са стигнали до първото намаляване на производството от осем години насам. Петролните министри..
Организацията на страните-износителки на петрол обяви, че нейните членове са постигнали съгласие, че те трябва намалят производството на суров петрол, за да ограничат свърхпредлагането на ценната суровина в световен план. Изненадващото решение на 14-членния картел доведе до солиден ръст на петролните цени с близо 6%, въпреки че редица..
Златото продължи да пада, докато среброто се покачи. Основна подкрепа при жълтия метал е 100-дневната пълзяща средна при 1310 долара. Под 1300 долара има разположени много стоп ордери. При базовите метали отново изпъкна никелът, който отчете 6-седмичен връх, след като от Филипините съобщиха, че 3/4 от мините в страната не отговарят на..
Петролът поскъпва предпазливо на пазарите на суровини, парирайки част от солидната обезценка през вчерашната търговия, тъй като Американският петролен институт (API) отчете пореден изненадващ спад на седмичните петролни запаси в САЩ. Инвеститорите обаче остават притеснени относно резултатите от днешната неофициална среща на ОПЕК, съмнявайки се, че ще..