Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Update Required
To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.
Точно един месец след провеждането на парламентарните избори у нас, президентът Росен Плевнелиев връчи проучвателен мандат за съставяне на ново правителство на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. Въпросителните около възможността му да оглави нов коалиционен кабинет, до голяма степен отпаднаха след дългоочакваното сближаване на позициите на партията-победителка в последните избори и тези на Реформаторския блок. От вчера насам в публичното пространство шестват имената на вероятните министри в новата изпълнителна власт и именно те дадоха повод на анализаторите да потърсят, макар и малко предварително, „пробойните“ в конструкцията на бъдещия кабинет. В „Нашият ден“ решихме да надградим този подход и поканихме психиатъра и бивш депутат от ДСБ д-р Николай Михайлов за коментар на състава на новото правителство и за профилиране на публичните образи на хората, които ни управляваха до този момент и ще ни управляват занапред. Д-р Михайлов заяви, че според него съставът на бъдещия кабинет не е окончателен. Най-малкото, защото възможността г-н Лукарски да бъде министър на икономиката звучи като същински анекдот! Хоризонтът на това правителството пък определи като къс, а възможността да бъде удължен, постави в зависимост от способността му да се сплоти в името на извличането на големи суми от различни източници. Защо според психиатъра компромисите, които направиха от Реформаторския блок не разграждат модела #КОЙ, а го превръщат в пълноправен партньор в новото управление; защо смята, че не само политическата власт, а и гражданското общество у нас е в криза; и как определи трансформациите в публичните образи на Бойко Борисов, Радан Кънев, Георги Близнашки и Росен Плевнелиев? – чуйте в прикачения файл.