Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.

Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.

Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.

Красен Кралев: Посредствени спортисти повече няма да получават пари от министерството

Красен Кралев: Посредствени спортисти повече няма да получават пари от министерството
Снимка: БГНЕС

Това, което ние се опитахме да направим за 45 дни е максимално бързо да завършим започнатото от предишните колеги,за да не ощетим българският спорт. Същевременно си подготвяме дейността за 2015 година.Аз към изключително доволен, че екипа ми се справи брилянтно с изпълнението на задачите. Успяхме да вкараме в закона за предучилищното образование предложението третия час по физическо възпитание да се води от треньори и учители по физическо възпитание. До сега беше възможно този час да се води само от учители. Това е първата стъпка към въвеждането на специализирано изучаване примерно на футбол,баскетбол, волейбол или борба в определени райони на страната. Това ще позволи на селекционери или на треньорите на клубове да работят с учениците. Така ще положим една широка основа за да изградим пирамидата на българския спорт. За 2014 сме имали над 250 атлета които са готвени в разширения състав на проектоолимпийския отбор. Това доста надхвърля елитът на българския спорт.Там имаше една подгрупа, която наброява над 700 души и са включени всякакъв вид спортисти, не само младежи и юноши. Това позволяваше посредствени спортисти да получават средства от държавата. Това вече няма да е така, това заяви министърът на физическото възпитание и спорт Красен Кралев в предаването "Спорт и музика" по програма "Хоризонт".

Досега не е водена правилна политика по отношение кандидатстванията за финансирането на определени домакинства и одобрението от страна на министерството. Каква е била практиката до момента? Реално бюджетът за такава дейност е между 5 и 6 милиона лева, ако осигурим допълнително средства може да стигнем максимум 8 милиона. Разписвани са писма за одобрение за над 20 милиона лева. Къде е уловката? Министрите преди мен, те са разписвали,че министерството няма ангажимент да финансира състезания. Вяска една федерация идва и казва защо ми одобряваш, като няма да ми осигуриш финансиране. За това за да се избегнат такива конфликти, ние няма да одобряваме такива проекти, ако нямаме пари.Тази година приоритетни ще са тези домакинства, които касаят олимпийските квоти.Имаме сериозни форуми във футбола, във волейбола, ските разбира се. Не можем да надхвърлим този лимит между 5 и 8 милиона лева, добави министър Кралев.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!