Спорт и музика

Емблематичното за БНР предаване „Спорт и музика“ е заложено в програмната схема за събота от 16:05 до 19:00 часа.

Основният акцент в него е прякото предаване на футболните мачове от нашето първенство, което налага понякога промяна в началния му час.

„Спорт и музика“ е обзорното седмично спортно предаване на БНР и програма „Хоризонт“, като освен актуалните спортни събития, се правят коментари, обзори и анализи по значими теми през седмицата.

Публикации

Част от обекта

Тазгодишната катерачна среща ще се проведе край Враца

На 9 и 10 октомври на скалите край Враца ще се проведе 11-ата катерачна среща. Освен че събира любители на този екстремен спорт от различни краища на страната, събитието е и Държавно първенство по скално катерене . Организира се веднъж годишно на..

публикувано на 24.07.21 в 13:47
Алекс Тоткова

Екстремните спортове 11 - 18 юли 2021

Най-добрата българска катерачка -  16-годишната Алекс Тоткова, участва в четвъртата си Световна купа във възрастовата група на жените . Състезанието се провежда в събота и неделя в Бриансон, Франция, а до момента Алекс показа завиден напредък - 18 място в..

публикувано на 18.07.21 в 15:33
Алекс Тоткова (вдясно)

Исторически успех за България в спортното катерене

Има спортове, в които златото е задължително за България - дисциплини с традиции, развити школи и поколения състезатели, които с дългогодишен труд за наложили името на страната ни като победител. В един от най-модерните напоследък спортове в света..

публикувано на 14.07.21 в 09:21

Екстремните спортове 4 - 10 юли 2021

При второто си участие в Световна купа по спортно катерене за жени Алекс Тоткова се класира на финал и там зае 6 място. Това се случи в края на миналата седмица във Виларс, Швейцария. Така 16-годишната пловдивчанка записа най-доброто класиране при..

публикувано на 09.07.21 в 20:17

Среща с авторите на "Вакон"

В Борисовата градина в София довечера ще има среща на читателите с авторите на "Вакон". Тя е по повод 15 години от създаването на издателството, което представя на българския пазар някои от най-търсените книги за приключения, планини и екстремни спортове...

публикувано на 07.07.21 в 09:31
Изабела Янкова (вляво)

Екстремните спортове 27 юни - 3 юли 2021

В края на миналата седмица рекордьорката от Обиколката на Витоша и българката с най-добро представяне на Обиколката на Монблан Мария Николова постигна второто място в друг престижен европейски ултрамаратон - Лаваредо Ултра Трейл . Мария финишира..

публикувано на 03.07.21 в 10:41
Победителите във Frozen Peaks

Екстремните спортове 20-25 юни 2021

Българин победи в провелия се в Гърция планински ултрамаратон Frozen Peaks . Калоян Пейчев - Кофето измина трасето, дълго, 263 км, с 12000 м денивелация, за 43 часа и 41 минути. Трябва да се отбележи, че това е първото състезание извън страната, в..

публикувано на 25.06.21 в 16:16
Музей в скалите

"Музей в скалите" показва исторически експонати в читалището в Гара Лакатник

Ако искате да се разходите до Лакатнишките скали през почивните дни, можете да обогатите престоя си там с посещение на изложбата "Музей в скалите" .  Лакатник, наред с Мальовица, често е наричан "люлката на българския алпинизъм". Разработването..

публикувано на 23.06.21 в 11:03
Алекс Тоткова - златен медал

Отново златни медали за България в спортното катерене за юноши и девойки

В края на миналата с едмица в Имст, Австрия се проведе Европейска купа по спортно катерене за юноши и девойки в дисциплините “трудност” и “скорост”. Това беше вторият старт за младите български катерачи в тези дисциплини след Европейското..

публикувано на 14.06.21 в 18:54
Ник Джейкъбсън

Eкстремният кайтсърф Ник Джейкъбсън идва в България

Един от най-ексцентричните кайтсърфисти - Ник Джейкъбсън, ще бъде специален гост на  Burgas Kite Cup 2021 .  Най-старата кайтсърф регата у нас  ще се проведе на плаж „Атанасовска коса“ на 26 и 27 юни. Тя се организира от Бургаски морски клуб,..

публикувано на 14.06.21 в 10:21