Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.

Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.

Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.

Министър Красен Кралев: Нямаме подготвени кадри за мениджъри в спорта

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Най-големият ни проблем е, че нямаме подготвени кадри за мениджъри в спорта. Нямаме подготвени кадри, които да управляват спортни съоръжения, стадиони и зали, това заяви министърът на младежта и спорта Красен Кралев, който присъства на награждаването на най-добрите ученици и треньори в Световни първенства, Световни игри и Национални финали.

Най-добре представилите се участници в Световните ученически първенства са четири училища: СОУ "Св. Св. Кирил и Методий" в село Две могили и Частната Английска гимназия "Стоянстрой" в Пловдив, чиито отбори за девойки се класираха на четвърто място на Световното първенство по тенис на маса. Професионалната гимназия по компютърни технологии и системи в Правец също заема престижното четвърто място на Световното първенство по баскетбол 3х3 за юноши, а Частното средно училище "Дрита" в София заслужи приз за шесто място отборно в слалома на Световното първенство по ски.

Първенец сред училищата с най-масово участие във финалите на Националните ученически игри е ПМГ "Добри Чинтулов" в Сливен със седем отбора. Гимназия "Христо Ботев" в Дупница и СОУ "Христо Ясенов" в Етрополе са с по четири отбора. За принос в развитието на спорта бе отличен ученическият спортен клуб при училище "Васил Априлов" в Исперих.

Всяка година спортното министерство финансира организацията и провеждането на Ученически игри с 471 000 лева чрез Българската асоциация "Спорт за учащи". Ученическите игри включват осем вида спорт – баскетбол, волейбол, футбол, хандбал, лека атлетика, бадминтон, тенис на маса и шахмат – и протичат в четири етапа в три възрастови групи. Във всички етапи се включват около 90 000 ученици. Шампионите по отделните видове спорт могат да представят страната ни на най-големия форум – Световните ученически игри.

За първи път през тази година Министерството на спорта заделя 126 000 лева за транспортни разходи и такса участие за Световните ученически игри на най-добрите отбори по баскетбол, футбол и лека атлетика от Монтана, Бургас, Пловдив и Варна.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!