Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Все още е рано да се каже дали подписаното споразумение между Иран и шестте световни сили за ядрената програма на Техеран ще доведе до понижение или повишение в цените на петрола и природния газ, коментират експерти.
Целият пазар реагира на слухове напоследък, каза Светослав Бенчев от Българската петролна и газова асоциация:
Все още е трудно да се каже какво ще бъде влиянието на иранския петрол върху пазара. Каквото и да е то обаче, очаквам ефектите да се усетят едва след около 5-6 месеца.
Причините са няколко, всъщност, две са основни. Все още няма яснота кога санкциите реално и практически ще паднат. На второ място, инфраструктурата на тази държава е доста остаряла, да не кажем и в доста лошо състояние, и ще се изисква известно време, за да стане тя оперативна и ефективна.
Покачване на цените на петрола, макар и в перспектива, прогнозира и Христо Казанджиев от Българския енергиен форум:
Тогава, когато определени страни се отварят за износ на нефт и газ към световните пазари, като правило цените на нефта бележат един спад за период от около няколко години, след което нефтът започва да се покачва.
Енергийните компании, които преди време са работили в Иран, сега отново проявяват интерес, казва евродепутатът Владимир Оручев:
Иран знаем, че е един голям производител и на газ и на петрол. Очакванията на всички, разбира се, са, че намесата на още един голям играч ще направи така, че производството да повишава потреблението и да почнат цените отново да падат надолу.
Всички коментари по темата, излъчени в предаването "Събота 150", можете да чуете в звуковия файл.