Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Това каза за предаването "Събота 150" по Програма "Хоризонт" Пьотр Стегний - член на Руския съвет по международните въпроси и бивш посланик на Русия в Турция.
Ще има достатъчно балансиран вариант на реакция, макар последиците за турско-руските военни контакти и политическият диалог да говорят за това, че ще е фантазия Русия да забрави за случилото се. Ако обаче това не бъде направено, ще се премине към по твърд вариант на реакция от страна на Русия.На въпрос слага ли край на руско-турските стратегически отношения инцидентът със свалянето на руския самолет, Пьотр Стегний заяви:
Ако Турция продължи да бъде упорита, както е сега и да дава неубедителни обяснения отивайки в Брюксел, след като сваля руския самолет, за да се оплаква от Русия. За кое се оплакват? Та нали те са свали руския самолет и те са страната агресор в този случай .
Времето ще покаже на къде ще тръгнат процесите. Всичко ще зависи от това какво поведение ще изберат самите турци.
Според Пьотр Стегний това е поредния път, в който Русия показва, че върви бързо напред към демокрацията и свободата на мненията:
Би ми се искало влиянието на обществените настроения върху вземането на решения да бъдат нивилирани и обективно защитени държавните интереси.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.