Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Британците гласуват днес в съдбоносен референдум, с който ще решат дали да остане страната им в Европейския съюз, или да го напусне.
Британският референдум, независимо как ще завърши, ще изпрати много силен сигнал към всички, които са ангажирани с ЕС и европейската идея. Без съмнение ще има някакви промени. Но не мисля, че тези промени ще бъдат много сериозни, заяви в интервю за Радио Пловдив Юлиан Попов, български журналист и писател, който живее от години на Острова. Той обаче смята, че няма да се стигне до нов европейски договор.
Парламентът на Великобритания ще трябва да се съобрази, ако страната реши да излезе от ЕС. Но това ще е дълъг и сложен процес. Най-големи ще са щетите за ЕС. И от там ще дойдат и щетите за Великобритания. Британските политици, британските чиновници, са изключително влиятелни в Съюза. Те имат много силен глас и много голяма компетентност, припомни Юлиан Попов, но изрази надежда, че Великобритания ще остане в ЕС. При такъв вариант – Дейвид Камерън и правителството, ще трябва да поемат по-твърд курс за преговари с ЕС.
Цялото интервю с Юлиан Попов можете да чуете в звуковия файл.