Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Гласоподавателите с увреждания могат да ползват транспорт до избирателните секции и придружител, като се обърнат към съответната община за съдействие.
Много от незрящите обаче днес няма да отидат до урните, обясни Стефка Пенчева, която е незряща и е председател на Регионалната организация на слепите със седалище в Габрово. До избирателната секция я води синът ѝ. С него влиза в тъмната стаичка и той отбелязва вота ѝ. Казва, че много незрящи хора днес ще останат вкъщи, защото, за разлика от нея, не могат да разчитат на доверен човек за придружител:
Нашият вот не може да бъде таен. Поне един човек ще знае как сме гласували. Има много хора, които се съмняват и се притесняват, че може да им се търси сметка защо са гласували така или иначе. Единственото и много простичко решение е електронното гласуване. Все повече незрящи имат умения да работят с компютър благодарение на говорещ софтуер.
Още можете да чуете в звуковия файл.